Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (14.10.2022)

ОВЕН

Ангажирани сте на многу начини. Без разлика што работите напорно, уживате. Грижете се за вашата физичка кондиција, бидејќи неуредниот живот и уморот си го земаат данокот. Ако не престанете, ве очекува сериозен пад на енергијата и настинка.

БИК

Поминувате непотребно време организирајќи го патувањето и не сте сигурни дека се е изводливо. Не сте ги завршиле најважните работи. Проверете ги документите, условите за патување и средствата што ви се потребни. Прегледите може да ви го комплицираат денот.

БЛИЗНАЦИ

Планетарните транзити ви носат шанса конечно да ги презентирате идеите кои досега биле погрешно разбрани и да добиете поддршка од колегите од кои најмалку сте очекувале. Официјално ќе ве запознаат и влијателна личност која ја познавате по видување.

РАК

Прифаќате работи кои вашите соработници требало да ги завршат. Поради некоја причина, мислевте дека е само ваша должност да се жртвувате. Својата моментална болест насочете ја кон вашиот љубовен живот, бидејќи вашата сакана може да биде неутешно осамена.

ЛАВ

Доколку имате проблематични односи во работната средина, овој ден ви носи вистинско откритие. По прераспределбата на обврските, добивате неочекуван поттик од личност која до сега не била пријателски настроена кон вас.

ДЕВИЦА

Вклучете ги соработниците и креирајте колективен работен план. Успехот е можен само на таков начин. Заедничката работа ќе ја работите со големо задоволство, па успехот е сигурен. Грижете се за финансиите, ве очекува непланиран трошок.

ВАГА

Не сте сосема сигурни што навистина сакате. Можно е мало подобрување на расположението, иако некои проблеми сè уште постојат. Сепак, можете да здивнете бидејќи денешниот ден не носи ништо спектакуларно добро, но што е најважно, нема ниту влошување.

СКОРПИЈА

Не преоптоварувајте се со нови обврски, туку поминете го денот со минимални деловни активности. Наскоро ќе добиете финансиски прилив кој целосно ќе ги промени околностите во кои работите и со тоа ќе ја избрка напнатоста која ве мачи.

СТРЕЛЕЦ

Врската со саканата личност не оди онака како што би сакале. Можеби малку те разгалела, па несвесно си влегол во улога на жртва на која се и е дозволено. На другата страна може да и здодее таквата атмосфера, а кога ќе сфатите, ќе биде предоцна.

ЈАРЕЦ

Во љубовните врски сте премногу ноншалантни. Вашата желба за слобода може да биде поттик за непријатни дискусии. Доколку не станете сериозни и прифатите критики, обичната дискусија може да се претвори во сериозен конфликт, а потоа и раскинување.

ВОДОЛИЈА

Вие сте на прагот на промена со која завршува една фаза од вашиот живот. Не очекувајте брзи решенија бидејќи трансформацијата ќе потрае. Покрај тоа, имате контакт со постара личност која носи добри можности и важни животни лекции во вашиот живот.

РИБА

Може да се случи да добиете информација која некој ќе ја злоупотреби. Не ви е лесно да се воздржувате, но во моментов најдобро е да молчите. Внимавајте што зборувате, дури и во средина која нема никаква врска со вашиот професионален живот.

Евротип
SNBROKER
To Top