Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (15.01.2021)

ОВЕН

Денес е бурен работен ден. Имате многу обврски и работи што треба да ги завршите, па целата своја енергија ќе ја вложите во решавање на дневни задачи. Тоа е дел од работата што едноставно не можете да им ја оставите на другите, па затоа ќе се вклучите малку повеќе соодветно.

БИК

Вие би сакале да избегате некое време, да избегате од сè. Времето за тоа сè уште не е дојдено, но вие едноставно немате повеќе трпеливост. Секоја ваша мисла денес ќе биде насочена кон патувања. Наместо да трошите енергија на имагинација, подобро би било да се обидете да се соберете и да ги извршувате своите секојдневни задачи. Вашите пет минути допрва доаѓаат, имајте трпеливост до тогаш.

БЛИЗНАЦИ

Не баш идеален ден за вас. Тешко е да се прилагодите на новите работни обврски или едноставно сте незадоволни и уморни од сè. Beе биде дека малку по малку е причина за вашето повлекување денес. Ова не е толку типично за вашиот знак, но понекогаш сте склони и на тишина.

РАК

Ти недостасува сè, освен loveубов! Доколку сакате да го поминете денот на најудобен можен начин, посветете му се на партнерот и грижете се за него и галете го како што знаете само вие. Времето е добро за loveубовни контакти, но не и за други работи во вашиот живот. Радувајте го вашиот партнер денес, така и самите ќе се чувствувате среќни и задоволни.

ЛАВ

Како вистински работохолик, ги насочувате своите напори кон работата и веќе размислувате што да преземете за да го осигурите вашиот успех. Додека сте во работниот елемент, фрлете се на нови напори, за подоцна да ве зафатат други проблеми.

ДЕВИЦА

Ја губите волјата и енергијата, како и желбата за работа, што скоро никогаш не ви се случува. Вие сте хронично уморни и моментално ви треба кратка пауза. Утеха наоѓате во друштво на партнер кој со своето внимание ќе ви го олесни страдањето. Размислувате за диета или за нов начин на исхрана, бидејќи во последно време сте се здебелиле.

ВАГА

Остани дома! Денес не сте во елементот за ништо друго. Вие всушност ја губите желбата да се мотивирате да работите. Тоа е само привремена криза, но ако не можете да одолеете на чувството на незадоволство, останете дома и почестете се на слободен ден.

ШКОРПИЈА

Вие и вашиот партнер веќе некое време сте на иста бранова должина и вашата врска тече без поголеми назадувања. Имате чувство дека ја споделувате секоја мисла, па мислите да го изненадите со патување или малку поинакво излетување. Вие би сакале да најдете некоја активност што ќе можете да ја практикувате заедно, што може да стане ваша мала традиција.

СТРЕЛЕЦ

Денес, голем број припадници на овој знак размислуваат за нивната финансиска состојба. Имате пари на ум, без разлика дали ги немате, па сакате да ги заработите, без разлика дали ги имате, па сакате да ги зголемите. Некои помалку среќни припадници на знакот ќе треба да се справат со натрупаните сметки, за кои веќе пристигнаа неколку предупредувања.

Јарец

Нурнати сте во себе и копате низ минатото. Гледате низ вашите внатрешни светови и повторно сте внимателни и тажни. Не се виновни другите ако сте виделе само сиво во себе. Обидете се да го погледнете светот околу вас поинаку и ќе видите дека сè се менува во вас под новото влијание. Не сте многу разговорливи, но би сакале да ги споделите вашите стравови со вашиот партнер.

ВОДОЛИЈА

Сè уште сте малку тажни и внимателни. Со вашиот партнер сè е во ред, но повторно има незадоволство од вас. Во крајна линија е дека сте незадоволни од вашиот живот, не само од некои од неговите сегменти. Обидете се да се вразумите и да ги поставите приоритетите поинаку. Можеби целите кон погрешни цели, но не се виновни луѓето околу вас.

РИБА

Дружењето со пријателите, дури и ако може да биде во вашиот дом, би било идеално за вас денес. Времето го поминувате талкајќи помеѓу натрупаните обврски. Не сте расположени за работа и ништо не може да ве натера да се вклучите. Сепак, вечерта ја поминувате на поудобен начин за вас, со бројни контакти и дружења.

Евротип
Евротип
To Top