Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (15.03.2021)

ОВЕН 

Работа: Односот со колегите и успешната реализација на плановите го загрозува вашето нетрпение. Никако да разберете дека работите не можат веднаш да се направат.

Љубов: Максимално сте посветени на саканата личност и уживате во тајната врска.

Здравје: Напнати сте.


БИК

Работа: Ако имате закажано рочиште, ве очекува голем успех. Генерално поволен ден за правни прашања.

Љубов: Немате трпение и тоа на саканата личност и пречи, но не сака да се расправа со вас.

Здравје: Организамот е силен.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува успех доколку сте заинтересирани за почеток на соработка со странци. Доколку соработката е актуелна, задоволни сте како се развива.

Љубов: Вљубени сте и посветени на саканата личност. Односот го сметате за идеален.

Здравје: Стабилно здравје.


РАК

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Ве очекува нова понуда која ви делува примамливо.

Љубов: Приметувате дека брачниот партнер е загрижен поради финансиите и се трудите да го опуштите.

Здравје: Солидно здравје.


ЛАВ

Работа: Одговорни сте, вредни и тековните тешкотии не ве демотивираат. Успевате да ги реализирате и да ги постигнете целите.

Љубов: Ве очекува ново познанство со личност која е поврзана со странство.

Здравје: Уживате во рекреација.


ДЕВИЦА

Работа: Доколку сте приватник, презадоволни сте од соработката со странските партнери.

Љубов: Ве очекува ново познанство, а другата страна остава нагласено поволен впечаток.

Здравје: Не е лошо здравјето, но ви треба одмор.


ВАГА

Работа: Ве очекува успех на работата доколку тој има врска со правни прашања или медиуми.

Љубов: Не сте задоволни од разговојот на врската затоа што оди кон пријателство.

Здравје: Солидно.


ШКОРПИЈА

Работа: Комуникацијата не ви е силна страна. Многу сте нетрпеливи, неопуштени, напнати, па така се воспоставува дека од воспоставување соработка нема ништо.

Љубов: Уживате во односот со брачниот партнер и го сметате за цврст.

Здравје: Ве очекуваат проблеми со нервите.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Поволен ден за соработка со странци, без разлика дали со нив веќе соработувате, или почнувате соработка.

Љубов: Расположението ви е лошо, напнати сте, а другата половина свесно избегнува караница.

Здравје: Стабилно здравје, освен нервите.


ЈАРЕЦ

Работа: Спротивно од вашиот начин на работа, пробувате некои работи да ги решите набрзина, но тоа носи до грешки.

Љубов: Емотивно сте задоволни. Имате впечаток дека е во прашање фатален однос со партнерот.

Здравје: Нервите се чувствителни.


ВОДОЛИЈА

Работа: Одличен ден за регулирање на правни прашања, во случај да сте приватник.

Љубов: Не сте опуштени. Брачниот партнер сака да ви помогне, и пробува да ве опушти, но нема успех.

Здравје: Стабилно здравје.


РИБИ

Работа: Во случај да сте приватник, ве очекува повеќе работа од обично. Имате краток временски период за завршување на работите, и тоа ве прави напнат.

Љубов: Ве очекува ново познанство, а разликата во години нема да го видите како проблем.

Здравје: Стабилно здравје.

GOLD
To Top