Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (15.05.2021)

ОВЕН

Работа: Ве очекува нестабилна ситуација на ова поле денеска. Можно е да имате финансиски проблеми.

Љубов: Можно е поранешната љубов да ви се врати во живот, некако нагло и неочкувано.

Здравје: Проблеми со крвотокот.


БИК

Работа: Пред вас е период во кој ќе бидете под знак прашалник кога се во прашање важните работни одлуки.

Љубов: Иако сте вљубени во својот партнер, кај него приметувате многу маани кои ви пречат.

Здравје: Наклонети сте кон алергии.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува напорен ден во кој ќе имате голем број на обврски и доста стресови.

Љубов: Осамени сте и сакате нова љубов. Наскоро ве очекува интересно познанство со нова личност.

Здравје: Проблеми со стомакот.


РАК

Работа: Имате прилика да ги докажете своите способности и да ги остварите амбициите кои долго ви биле на ум.

Љубов: Очекувајте интересна средба со личност со која ќе посакате повеќе од пријателство.

Здравје: Имате многу енергија во себе.


ЛАВ

Работа: Малите пречки на полето работа може да ви внесат чувство нервоза и несигурност во себе.

Љубов: Познанство кое ви се случило неочекувано, излегло многу интересно и сега сонувате за врска со таа личност.

Здравје: Урогениталниот тракт е чувствилен.


ДЕВИЦА

Работа: Може да се надевате на подобрување на ситуацијата. Ве очекува поволен за нови работни решенија и одлуки.

Љубов: Имате чувство партнерот не е сосема искрен кон вас, и се сомневате во неговите емоции.

Здравје: Избегнувајте претерано мрсна храна.


ВАГА

Работа: Поволен ден да се свртите кон работење на работата која ја сакате и од хоби или талент да заработите.

Љубов: Ви се појавува нова личност која со сите сили ќе сакате да ја освоите.

Здравје: Проблеми со несоница.


ШКОРПИЈА

Работа: Доколку планирате работно патување, може да очекувате многу добар ден во кој трудот и патот ќе ви се исплати.

Љубов: Уживате во убавиот однос со саканата личност. Имате добро сложување и убаво сте расположени.

Здравје: Одлично се чувствувате.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Денеска можеби ќе имате прилика за вработување на кое долго сте чекале. Пред вас е поволен ден.

Љубов: Можно е да постои доста несогласувања помеѓу вас и саканата личност и дека од таа причина сте незадоволни.

Здравје: Менувајте ги лошите навики.


ЈАРЕЦ

Работа: Потребно е да поработите на својто став за да успеете да остварите подобар однос со соработниците.

Љубов: Ви се допаѓа личност која наскоро ќе покаже дека ниту таа не е рамнодушна.

Здравје: Потребно е ви е опуштање денеска.


ВОДОЛИЈА

Работа: Бројни обврски ве очекуваат денеска. Подготвени сте максимално да се посветите на својата работа.

Љубов: Подготвени сте да тргнете напред и да правите промени на љубовното поле во иднина.

Здравје: Минлива главоболка.


РИБИ

Работа: Ако сте планирале да воведете некои новитети на полето работа, ќе бидете задоволни. Поволен ви е денот.

Љубов: Пости некоја личност од минатото која и натаму ви е присутна во мислите. Не би било лошо да ја контактирате.

Здравје: Болки во грбот.

Евротип
Евротип
To Top