Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (15.07.2022)

ОВЕН

Месечината брзо се движи низ Водолија, што ви дава некоја нова сила и радост, па затоа денес сте во многу добро расположение. Искористете го тоа расположение за да се дружите со вашите пријатели. Веројатно нема да ви биде јасно со емоциите, па би било најдобро да не гледате партнер денеска, ако тоа не е потребно. Не бидете несигурни. Посветете се на општеството и ќе уживате, ќе се опуштите и ќе ги наполните батериите, што ви се апсолутно потребни.

БИК

Малку сте заморни, бидејќи со Венера во Шкорпија ќе имате чудно чувство дека денеска сите ви дишра во врат и тоа многу ќе ве задуши и ќе ве измачува. Не дозволувајте ова чувство да ве блокира. Реалноста е поинаква и чувството овојпат ве лаже. Не бегајте во светот на имагинацијата и немојте да бидете измамени со опијати. Сѐ е во ред. Само бидете храбри и сите проблеми што ви изгледаат нерешливи, одеднаш ќе исчезнат.

БЛИЗНАЦИ

Северниот јазол во вашиот знак ви дава до знаење дека вашиот свет денеска е на својот врв. Вашата имагинација е дива и непослушна. Ако задржите парче смиреност, ќе можете да балансирате меѓу реалноста и имагинацијата. Вашите постапки нека бидат во хармонија со двата света и нема да влезете во непријатна ситуација поради диви емоции, а во исто време успешно ќе решите некои работи што ве мачат долго време.

РАК

Месечината е во знакот на Водолија, што не ви дава премногу среќа – денеска ќе имате чувство да дејствувате во емотивен оган. Од една страна, вие имате прво себе и свои потреби што сакате да ги исполните. Од друга страна, имате потреба да им служите на другите и да им помагате на сите на кои им е потребна помош. И двете од овие работи се важни, а клучно е да се најде рамнотежа помеѓу двата света.

ЛАВ

Венера влегува во Шкорпија, и знаете многу добро да ја искористите кога љубовните теми се на позадина – ќе уживате да поминувате време со вашите пријатели. Енергијата на денот ќе ви користи, иако можеби на прв поглед не ви изгледа вака. Емоциите ќе ви бидат нејасни, па во одреден дел од денот би можеле да бидат малку досадни. Запомнете дека вашите стравови доаѓаат од внатрешна несигурност, а не од надворешна состојба.

ДЕВИЦА

Покрај Сонцето, сега ја имате Месечината во лудата Водолија, па само треба да прашате – побарајте помош доколку ви е потребна. Сакате да им помагате на другите, но за да ја одржите својата енергија денес ќе треба да се грижите и за себе. Дополнителна прегратка на луѓето што ги сакате. На работа, можете да каснете на малку поголемо парче отколку што можете да го направите, поделете ја работата. Вечерта, почестете се со долга бања и богата вечера.

ВАГА

Меркур се движи релативно брзо со вашиот знак, но сепак сте прилично добри во животот – одржувањето стабилни емоции е клучот за успешен ден. Не занесувајте се од ситуација која може да ве излуди со својот сјај. Чувајте контрола по секоја цена. Тоа е многу полесно да се каже отколку да се направи. Избегнувајте алкохол и опијати. Ќе ви биде тешко да ги држите емоциите под контрола без него, затоа бидете воздржани.

ШКОРПИЈА

Не сте ни свесни што им прават тешко планетите на Шкорпиите кога не се во најдобра врска со вашиот знак – ќе изгледа како да удирате во ѕид на секој чекор, особено кога станува збор за емоции. Интензитетот на денот ќе биде како шпорет под притисок. Не ја надувувајте ситуацијата понатаму. Поголемиот дел од драмата што ја чувствувате е само ваше толкување. Бидете позитивни и ситуацијата ќе се развие на позитивната страна.…

СТРЕЛЕЦ

Марс не е мирна и добра планета, но кога сте на почетокот на Вагата, вие лично не сте лоши во принцип – сончевиот период ви се враќа денес. Концентрирајте се на позитивните аспекти од вашиот живот и работете на ширење на оваа позитивна енергија. Посветете се на нештата и луѓето што навистина ве прават среќни. Деталите сами ќе се решат. Верувајте во себе и ќе успеете, многу побрзо отколку што мислите.

ЈАРЕЦ

Полни сте со чуда што постојано паѓаат од небото на пет тешки планети што ве мачат – проверете дали имате доволно одмор и спиење. Цел ден ќе бидете уморни и нефокусирани на с around околу вас. Обидете се да се концентрирате барем малку за да го направите барем основниот дел од работата што ја имате. Вашите емоции ќе бидат многу расеани, па ќе имате потреба да избегате во светот на имагинацијата. Не претерувајте.

ЈАРЕЦ

Полни сте со чуда што постојано паѓаат од небото во петте тешки планети што ве мачат – проверете дали имате доволно одмор и спиење. Цел ден ќе бидете уморни и нефокусирани на с around околу вас. Обидете се да се концентрирате барем малку за да го направите барем основниот дел од работата што ја имате. Вашите емоции ќе бидат многу расеани, па ќе имате потреба да избегате во светот на имагинацијата. Не претерувајте.

ВОДОЛИЈА

Вагите не ви се многу драги, но кога е во Меркур, сепак можете малку да се смирите – дел од вашиот живот ќе го набудувате на многу романтичен начин. Веројатно нема да бидете свесни за вистинската состојба на нештата и ќе го доживеете само она што го дозволува вашата фантазија. Вашите емоции се прилично силни, па малку ќе ви биде јасно. Не губете се во светот. А реалноста е убава само кога ќе ја погледнеш правилно.

РИБИ

Сонувачкиот, а понекогаш и чуден Нептун во вашиот знак работи сто на час, така што вашата фантазија денес е активна на сите можни начини, затоа уживајте во ова мало бегство од секојдневниот живот што ви е толку потребно. Враќањето во реалноста може да биде тешко. Со оглед на зголемените емоции, нема да доживеете точно се што се случува околу вас. Обидете се малку да се контролирате за да не заглавите во емоционален стрес.

Евротип
SNBROKER
To Top