Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (16.09.2021)

ОВЕН

Работа: Препорака е да водете сметка за работите кои се врзани со странство и патувања.

Љубов: Потребно е да имате доволно трпение за да успеете да ги решите проблемите со саканата личност.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

БИК

Работа: Потребно е да си дадете себе доволн овреме да донесете некоја нова одлука врзана за работното поле.

Љубов: Планирате да влезете во врска со личност кон која веќе долго време имате некои чувства.

Здравје: Сосема добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Тешко ви е да се организирате на работното поле онака како што сте сакале или сте планирале.

Љубов: Потребно е да ја подобрите комуникацијата со саканата личност.

Здравје: Крвниот притисок ви варира.

РАК

Работа: Ќе направите се што е потребно на ова поле, за да ги остварите промените и напредокот кои сте ги посакувале.

Љубов: Опуштете се крај саканата личност и препуштете се на своите чувства.

Здравје: Уморни сте. Внимавајте на здравјето.

ЛАВ

Работа: Потрудете се сите несогласувања да ги расчистите со своите соработници. Немојте ништо да „ставате под тепих“.

Љубов: Доколку флертувате со некоја личност која познавате преку работа, можни се компликации.

Здравје: Проблеми со синуси.

ДЕВИЦА

Работа: Нема да дојдете со исходот кој го сакате на ова поле, затоа што сте наклонети кон правање на исти грешки.

Љубов: Ви делува дека ситуацијата со саканата личност може да стане многу комплицирана преку ноќ.

Здравје: Добро здравје.

ВАГА

Работа: Можни се компликации на ова поле кај вас. Потребна ви е нечија помош и поддршка за да ги остварите саканите промени.

Љубов: Можно е да не сте задоволни од љубовната ситуација.

Здравје: Главоболка и стрес.

ШКОРПИЈА

Работа: Сте поставиле пред себе високи цели кои не може да го остварите така брзо. Покажете повеќе трпение кон себе.

Љубов: Тешко ви е да ја освоите личноста која ви се допаѓа затоа што таа се држи на дистанца.

Здравје: Несоница е можна.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Се потпирате на соработниците во кои немате доверба. Ве очекува генерално поволен период.

Љубов: Може да се надевате на мирен ден со саканата личност. Добро се сложувате.

Здравје: Внесувајте повеќе калциум.

ЈАРЕЦ

Работа: Иксрено ги покажувате своите ставови и подготвени сте да поработите на остварување на постабилна работна ситауција.

Љубов: Можно е без некоја причина да сте загрижени за односот со саканата личност. Меѓу вас има проблеми.

Здравје: Добро ќе биде да држите диета.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имате прилика да најдете нова работа која ќе ви одговара повеќе од старата.

Љубов: Ви се допаѓа личност која се наоѓа во вашето блиско опкружување веќе некое време.

Здарвје: Внимавајте на холестерол.

РИБИ

Работа: Ве очекуваат мали проблеми кога е во прашање работата. Можно е да нема да ви биде лесно да се организирате на вистинскиот начин.

Љубов: Не сте сигурни во своите чувства, но не сакате да го повредите партнерот.

Здравје: Имунитетот ви е ослабен.

Евротип
SNBROKER
To Top