Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (16.12.2020)

ОВЕН

Имате впечаток дека деловните планови се ограничени и дека има простор да вметнете уште неколку проекти. Вашите постојни деловни планови ги надополнувате со многу оптимизам. Фокусирани сте на работата, што многу му пречи на вашиот партнер. Здравјето е одлично.

БИК

Вие сте доста успешни во решавањето на правните проблеми. Имате такво појавување пред суд што води во насока на добивање судска постапка. Емоциите работеа напорно за вас и треба постојано да бидете со вашата сакана. Вашиот имунитет е силен.

БЛИЗНАЦИ

Досадно ви е моменталното работно место. Рутината те убива. Потребни ви се промени, нови заложби и предизвици. Вие сте повеќе фокусирани на вашиот социјален отколку емотивен живот што доста и пречи на другата половина. Направете измени во вашата исхрана.

РАК

Бизнисот стагнира и ова ве принудува да направите драматични промени: ја менувате деловната стратегија и се надевате на добри резултати. Пред вас е нов познаник. Шестото сетило ви кажува дека ќе има зближување со нов познаник.

ЛАВ

Вие сте многу комуникативни и шармантни. На тој начин, успевате да ја забрзате резолуцијата на некаква документација што е инаку одамна. Ве очекува интересен познаник. Другата страна остава одличен прв впечаток.

ДЕВИЦА

Бизнисот стагнира. Фокусирани сте на проблемите што доведоа до тоа. Потребно е време да се решат, но вие сте доста упорни. Вашиот поранешен партнер е на ум. Вие сè уште сте емотивно врзани за него.

ВАГА

Деловната соработка со странски соработници не се одвива непречено. Ниту имате сличен поглед на работниот процес ниту слични цели. Вашиот партнер ви пречи, па се дружите со луѓе кои се многу подобро расположени. Можни се проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

Вие сте енергични и добро знаете што сакате да постигнете. Вие сте целосно запознаени со работниот процес за да можете брзо да донесувате деловни одлуки. Ако сте слободни, не правите ништо за да го промените вашиот статус. Здравјето е стабилно.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте целосно посветени и уживате во вашите одговорности. Работата се одвива редовно, без никакви тешкотии и вознемирувања. Преку работа, запознавате личност која остава одличен прв впечаток, исто како што правите на неа. Се чувствувате навистина добро.

ЈАРЕЦ

Влегувате во нова деловна фаза. Вие започнувате приватна деловна активност. Сè уште немате јасен деловен концепт, само волја за работа и успех. Запознавате личност која има врски во странство. Чувствувате дека дистанцата не е проблем. Стомакот е чувствителен.

ВОДОЛИЈА

Вие сте многу креативни. Измислувате нови деловни планови за следната година. Треба да направите нешто ново што не е видено порано. Незадоволни сте од бракот, бидејќи имате впечаток дека сите семејни обврски се на ваш грб. Можни се повреди.

РИБИ 

Деловната соработка со странски партнери оди одлично. Финансиската добивка го комплетира доброто расположение. Ве очекува средба со поранешна љубов. Вие сте тотално незаинтересирани за повторно поврзување. Здравјето е стабилно.

Евротип
SNBROKER
To Top