Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (17.02.2021)

ОВЕН

Денес е можно вашите вештини да бидат тестирани на работа, ќе бидете многу задоволни од она што ќе го покажете. Комуникацијата со партнерот се подобрува, оние кои се во врска на далечина ќе имаат поголеми дискусии. Вашиот имунитет е потенциран.

БИК

Денес сте фокусирани на помагање на другите што нема да остане незабележано. Денес ќе флертувате со лица од спротивниот пол, но нема да навлегувате повеќе од тоа. Проверете ги хормоните и тироидната жлезда.

БЛИЗНАЦИ

Денес ја преземате целата деловна одговорност затоа што имате чувство дека не можете да се потпрете на никого. Имате поддршка од емотивен партнер кој многу ви се допаѓа, покажете дека е заемен. Можни се проблеми со стомакот.

РАК

Има позитивна атмосфера во вашето поле на работа. Денес е идеален ден за да започнете нови проекти. Можно е денес да влезете во тајна врска затоа што тоа ви одговара сега, не сакате никаков товар. Потребен ви е повеќе сон.

ЛАВ

Денес не е најповолниот ден од областа на работата. Не започнувајте нови работи затоа што старите сè уште не се завршени. На полето на љубовта, сè е во ред и уживате со партнерот. Консумирајте повеќе течности затоа што сте истоштени.

ДЕВИЦА

Можно е да добиете понуда за повисока позиција од онаа во која сте сега. Таа позиција носи многу повеќе одговорности. Партнерот е загрижен за вас бидејќи вашата комуникација не е на најдобро ниво, покажете му дека сè е во ред. Здравјето е добро.

ВАГА

Незадоволни сте од резултатите што ги постигнувате денес, денес не е добар ден за работа. Можно е да ја обновите врската со личност со која претходно сте имале само тајна врска. Потребен ви е витамин Д.

ШКОРПИЈА

Денес, имате среќа во вашето поле на работа, па можете да очекувате позитивен напредок. Денес не е ден да имате сериозни разговори со вашиот партнер бидејќи може да се случи да влезете во конфликт. Вашето здравје е добро.

СТРЕЛЕЦ

Денес ги решавате проблемите што ги имавте со соработниците, па ќе се чувствувате смирено. На полето на љубовта ве очекуваат позитивни промени, ќе скршите нешто што долго време сакате да го скршите. Пазете се од вируси.

ЈАРЕЦ

Денес од вас ќе се очекува да бидете дипломат бидејќи ќе се соочите со интелектуални предизвици во областа на работата. Се чувствувате подготвени да го промените вашиот емотивен статус. Можни се проблеми со мочниот меур.

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате зголемување на приходот за да бидете позадоволни од вашите финансии. Обидете се да поминете повеќе време со вашиот партнер. Внатрешни немири и несоница.

РИБИ 

Нема промени во областа на работата. Поминете го денот спокојно без напнатост. Тој може да започне бурна љубовна врска. Вие сте полни со позитивна енергија што се пренесува на вашето тело.

Евротип
SNBROKER
To Top