Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (17.03.2021)

ОВЕН

Областа на работа е одлично претставена. Успехот ве чека ако деловната врска има со законот или во странство. Посветени сте на тајна врска. Имате впечаток дека партнерот ви одговара во сè. Вашето здравје е солидно, иако сте малку напнати.

БИК

Вие сте заинтересирани да започнете приватен бизнис. Конечно се чувствувате подготвени да направите нов чекор. Вие сте задоволни од врската. Саканата работи околу вас, постојано ве задоволува. Ви се допаѓа нејзината грижа. Здравјето е солидно.

БЛИЗНАЦИ

Задоволни сте од ситуацијата на работа затоа што сè се случува редовно. Расположението ви го расипува ненадејниот трошок што воопшто не сте го планирале. Вашите емоции се стабилни, исто како и врската. Кога станува збор за здравјето, гениталиите се чувствителни.

РАК

Ве чека финансиска добивка. Генерално сте задоволни од вашата работа, особено ако имате соработка со странски колеги. Емоциите работеа напорно за вас и сакате партнер исклучиво за себе. Љубоморни сте без причина. Здравјето е стабилно.

ЛАВ

Соработката со странски партнери се развива одлично. Ве очекуваат тешкотии поврзани со правни проблеми. Премногу сте задоволни од врската. Размислувате за брак, но не му го споменувате тоа на некој близок. Можни се проблеми со кожата.

ДЕВИЦА

Влеговте во фаза на деловна монотонија. Потребна ви е промена во форма на ново работно место. Незадоволни сте од врската. Го анализирате однесувањето на вашиот партнер и се прашувате дали тој е најдобриот избор за вас. Ве чека пад на расположението.

ВАГА

Незадоволни сте од соработката со странски соработници. Не ви се допаѓа нивниот неодговорен однос кон работата. Ако сте слободни, сте загрижени да најдете партнер. Нервниот систем е чувствителен.

ШКОРПИЈА

Работите брзо, повеќе работни места одеднаш и концентрацијата ви е слаба. Ова неизбежно води до грешки. Вашите емотивни потреби се силни. Вие инсистирате да се сретнете со вашиот партнер. Здравјето е солидно, освен што сте раздразливи.

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте од соработката со колегите. Се разбирате многу добро за да постигнете неверојатни резултати. Брачниот другар е нервозен, но тоа воопшто не влијае на вас. Мислите дека тој ќе се смири без ваша помош. Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

Ви недостасува доза професионализам на работа. Некои работи што ги доживувате лично и предизвикуваат иритација. Имате впечаток дека партнерот се обидува да доминира во врската. Неговата посесивност ве мачи. Нервниот систем е чувствителен.

ВОДОЛИЈА

Односот со претпоставениот не е хармоничен. Имате различни ставови за обврските и двајцата мислите дека сте во право. Вие сте доста активни во социјална смисла, но и покрај тоа, никој не ве трога емотивно. Проблеми се можни со мочниот меур

РИБА

Соработката со колегите е задоволителна. Прилагодливи сте и сте со отворен ум за нови предлози дури и кога ви се чинат невообичаени. Вашиот брачен другар ве известува колку сте важни за него. Вашето здравје е стабилно и сте расположени.

GOLD
To Top