Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (17.06.2022)

ОВЕН

Добрата енергија и позитивното расположение пред мини одморот ќе ги придружува повеќето Овни во текот на овој петок, па не се очекуваат доцнења и проблеми во реализацијата на поставените обврски. Овој ден ви носи повеќе предлози и договори за пријатен и возбудлив викенд. Пазете се од настинки, инфекции.

БИК

Последниот работен ден од неделата го дочекуваат типични претставници на астролошкиот знак Бик, со прилично ниски батерии. Доведете го до крај барем она што сте го започнале. Во текот на овој петок не е реално да очекувате голем ангажман на бик во љубовната сфера, што не значи дека не треба да тактизирате за наредните денови. Многу добро здравје.

БЛИЗНАЦИ

Не треба да има поголеми пречки во овој последен работен ден кога станува збор за завршување на планираните обврски. Со добар конкретен предлог, еве можност да сметате на можен возбудлив викенд. Нема значајни предупредувања.

РАК

Раковите и овој петок би можеле да бидат многу зафатени и доста оптоварени со обврски. Сепак, на крајот треба да бидете задоволни со постигнатото. Колку и да ви останува малку време и енергија, обидете се да најдете резерва и да ја насочите кон саканата личност и убавите заеднички моменти. Одмор.

ЛАВ

Денешната деловна клима ќе обезбеди добра основа за повеќето луѓе родени во знакот Лав да се опуштат, и малку да уживаат во постигнатите професионални резултати. Одличен ден е кога се во прашање нови познанства, а барем една работа би можела да ве заинтригира. Уживајте. Многу добро здравје.

ДЕВИЦА

Девиците ги очекува опуштена работна атмосфера, па може да очекуваат да ги завршат обврските порано од планираното. Би можеле да потрошите дополнително време на љубовни настани, па обидете се да ја изненадите саканата личност со некој предлог. Многу добро здравје.

ВАГА

Повеќето Ваги денес можат да очекуваат солидни резултати и прилично добра соработка на полето на деловната комуникација. Не е исклучена ниту ненадејна деловна понуда. Типичните Ваги денеска ќе имаат убава можност да посветат доволно време и внимание на саканата личност. Многу добро здравје.

ШКОРПИЈА

Имате неколку причини да се радувате на овој последен работен ден од неделата, бидејќи ќе го симнете големиот товар од обврските што беше пред вас деновиве. Работете на себе, дефинирајте што сакате и што очекувате, а потоа тактички тргнете кон вашата љубовна цел. Можни се метеоропатски реакции, главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Иако доста уморни, Стрелците сепак ќе ги завршат повеќето од приоритетните обврски. Можно е во последен момент да се појави нов. Доколку овој петок ја препуштите иницијативата на другата страна, би можеле пријатно да се изненадите. Можна главоболка.

ЈАРЕЦ

Последниот работен ден од неделата на Јарците им носи лично задоволство за постигнатите резултати, со чувство дека се прилично уморни, било психички и физички. Овој петок ве очекува позитивна атмосфера и добро расположение во љубовната сфера. Уживајте во заедничките моменти. Спијте доволно.

ВОДОЛИЈА

Иако денес можете да очекувате ненадејна посветеност, сè на сè ве очекува солиден работен ден. Би можеле да му помогнете и на некој од соработниците, за заедно да стигнете до посакуваната цел. Би можеле да поминете заеднички моменти со пријателите и саканите. И тоа не е лош предлог или излез. Одлично здравје.

РИБИ

Доколку претходните денови потрошивте многу енергија, денес можете да очекувате намалување на бројот на вртежи и нешто порелаксирано до крајот на започнатите обврски. Обидете се да се фокусирате на некој убав настан, предложете на драга личност состанок, однесување, потребна ви е релаксација. Можни алергиски реакции.

Евротип
SNBROKER
To Top