Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (17.09.2021)

ОВЕН

Работа: Очекувате многу од себе, но и од своите соработници. Работата ви е на прво место.

Љубов: Можно е да сметате дека партнерот е неодлучен. Не ви се допаѓа слабоста која ја покажува во односот со вас.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.


БИК

Работа: Имате доста обврски, па не ви е лесно да најдете малку слободно време. Денеска работата ве оптоварува.

Љубов: Имате силни емоции кон саканата личност и подготвени сте да и ги покажете.

Здравје: Пад на имунитетот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува ден кој носи многу дилеми. На работното поле некако ви недостасува сигурност.

Љубов: Вашиот однос со партнерот полека би можел да тргне на подобро.

Здравје: Проверете ја дипотријата.


РАК

Работа: Ве очекува добар ден во текот на кој многу лесно ќе успеете да ги завршите сите работи кои ги имате во план.

Љубов: Ако сте во брак, со саканата личност ќе имате мали караници и преписки.

Здравје: Водете сметка за стомакот.


ЛАВ

Работа: Засега најдобро е да не превземате значајни чекори на полето работа, не е време за големи промени.

Љубов: Саканата личност отворено ви ги покажува своите чувства и убаво ви е кога сте заедно.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.


ДЕВИЦА

Работа: Потребен ви е нечиј совет за да успеете на работното поле да остварите позитивни поместувања и промени.

Љубов: Пред вас е ново познанство кое на некој начин ќе ви го промени животот.

Здравје: Хронични тегоби.


ВАГА

Работа: Вие можете да постигнете голем успех на ова поле. Важно е само да верувате во себе.

Љубов: Саканата личност сака да минува повеќе време крај вас. Разговарајте со неа на тема заеднички живот.

Здравје: Внимавајте на алергии.


ШКОРПИЈА

Работа: Моментално сте во фаза на стагнација, а тоа не ви одговара. Длабоко во себе посакувате промени.

Љубов: Размислувате за поранешна љубов. Личноста која во минатото сте ја сакале, би можела да се врати.

Здравје: Проверете ја крвната слика.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Водете сметка околу плановите кои ги правите на љубовното поле. Можно е некои работи да не може така лесно да ги остварите.

Љубов: Поволен ден за љубовни промени или за почеток на нова врска.

Здравје: Проблем со несоница.


ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате дека на работното поле ќе ја потврдијте својата положба и статус. Луѓето околу вас ве почитуваат.

Љубов: Личноста во која сте вљубени, ќе покаже дека не е рамнодушна кон вас.

Здравје: Мали проблеми со хормоните.


ВОДОЛИЈА

Работа: Денеска ве очекуваат важни пресврти и промени кога е во прашање работата. Бидете подготвени да се прилагодувате.

Љубов: Очекувајте помирување со саканата личност, како и подобрување на односите.

Здравје: Болки во грбот.


РИБИ

Работа: Може да се надевате на почнување на нови преговори кои ќе бидат многу значајни.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека не е подготвена за нешто сосема сериозно со вам.

Здравје: Проверете го шеќерот.

Евротип
SNBROKER
To Top