Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (18.02.2021)

ОВЕН 

Работа: Денеска е можно да ги тестираат вашите вештини на работа, и ќе бидете задоволни од она што сте покажале.

Љубов: Комуникацијата со партнерот се поправа. Оние кои се во врска на далечина, ќе имаат големи расправии.

Здравје: Пад на имунитетот.


БИК 

Работа: Денеска сте фокусирани на помош на другите, што нема да мине незапазено.

Љубов: Ќе флертувате со личности од спротивниот пол, но нема да се впуштате повеќе од тоа.

Здравје: Проверете ја штитната жлезда.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Денеска целата одговорност ја превземате на себе затоа што имате чувство дека на никому не можете да се потпрете.

Љубов: Имате поддршка од партнерот што многу ви годи. Покажете поддршка и од ваша страна.

Здравје: Проблеми со стомакот.


РАК

Работа: Позитивна атмосфера владее на работа кај вас. Денеска е идеален ден за почеток на нови проекти.

Љубов: Можно е денеска да влезете во тајна врска, и тоа ви одговоара, не сакате никакво оптоварување.

Здравје: Потребно е повеќе да спиете.


ЛАВ

Работа: Денешниот ден не е најповолен на работа. Немојте да започнувате нови работи затоа што старите не се завршени.

Љубов: На полето љубов се е во ред, и уживате со партнерот.

Здравје: Конзумирајте повеќе течности.


ДЕВИЦА

Работа: Можно е да добиете понуда за некоја висока позиција од онаа на која се наоѓате сега. Таа позиција носи повеќе одговорност.

Љубов: Партнерот е загрижен за вас, затоа што комуникацијата не е на најдобро ниво. Покажете му дека се е во ред.

Здравје: Добро здравје.


ВАГА

Работа: Не сте задоволни од резултатите кои ги постигнувате денеска. Денеска не ви е поволен ден за работа.

Љубов: Можно е да ја обновите врската со личноста со која порано сте имале само тајна афера.

Здравје: Потребен ви е повеќе витамин Д.


ШКОРПИЈА

Здравје: Денеска ве следи среќа на полето работа, па може да очекувате позитивен напредок.

Љубов: Денеска не е ден за сериозни разговори со партнерот затоа што може да се случи да влезете во караница.

Здравје: Добро здравје.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Денеска решавате проблеми кои сте ги имале со соработниците, па ќе почувствувате спокој.

Љубов: На полето љубов ве очекуваат позитивни промени, ќе прекинете нешто кое одамна сакате да го прекинете.

Здравје: Чувајте се од вируси.


ЈАРЕЦ

Работа: Денеска од вас се очекува да бидете дипломат, затоа што ве чекаат интелектуални предизвици на полето работа.

Љубов: Се чувствувате подготвени да го смените својот емотивен статус.

Здравје: Проблеми со бешиката се можни.


ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате зголемување на приходите, па така ќе бидете задоволни од финансиите.

Љубов: Пробајте да минувате повеќе време со партнерот.

Здравје: Внатрешни немири и несоница.


РИБИ

Работа: На полето работа нема никакви промени. Денот го минувате мирно и без тензии.

Љубов: Може да дојде до опуштање во трбулентна љубовна авантура.

Здравје: Полни сте со позитивна енергија што се пренесува на вашиот организам.

Евротип
SNBROKER
To Top