Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (18.03.2021)

ОВЕН 

Работа: Присутен е проблем во комуникацијата со колегите во смисла да не успевате да најдете заеднички јазик.

Љубов: Тајната врска и натаму е актуелна, но вашите емоции се силни.

Здравје: Наклонети сте кон нервоза.


БИК

Работа: Задоволни сте од стабилната работно-финансиска ситуација.

Љубов: Вашата врска се развива. Емоциите ви се посилни и се врзувате за партнерот многу повеќе.

Здравје: Стабилно е здравјето, но внимавајте на исхраната.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Работните обврски ги одработувате како што сте планирале. Задоволни сте како се одвива работата.

Љубов: Партнерот не е расположен, а вие сте полни разбирање. Пробувате да го опуштите.

Здравје: Ако сте болни, успешно се рехабилитирате.


РАК

Работа: Ви недостасува доза на прагматичност кога е работата во прашање. Оптимисти сте, а такви се и очекувањата.

Љубов: Ви годи внимание од партнерот. Тој е вљубен и има потреба да се грижи за вас.

Здравје: Опуштени сте кога се во прашање исхраната.


ЛАВ

Работа: Амбициозни сте. Ви претстои службен пат. Одлично сте се подготвиле, самоуверени сте и постигнувате договор.

Љубов: Имате емоции кон личност која живее надвор од земјата. Сметате дека далечината не е проблем.

Здравје: Стабилно здравје.


ДЕВИЦА

Работа: Ако сте приватник, имате нагласено чувство на самодоверба, такашто правите грандиозни планови.

Љубов: Не сте задоволни од сите сегменти на врската. Добро се сложувате со партнерот само на интимно ниво.

Здравје: Имате зголемен апетит.


ВАГА

Работа: Во случај да сте приватник, сфаќате дека е неопходно да ги следите иновациите и да ги инкомпонирате во системот на работа.

Љубов: Уживате во флерт. Често мислите на друга личност. Сфаќате дека сакате нешто повеќе од флерт.

Здравје: Се чувствувате добро.


ШКОРПИЈА

Работа: Не сте задоволни од соработката со странските соработници. Ве одибва нивниот начин на работа, самостојно ги менуваат плановите без консултации со вас.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен.

Здравје: Нервите ви се чувствителни.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате одлична соработка со колегите и правите нови планови во чиј успех не се сомневате.

Љубов: Комуникацијата со партнерот не е доволна. Доста сте чувствителни и лесно излегувате од такт, но партнерот свесно избегнува караница.

Здравје: Солидно здравје.


ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекуваат проблеми со колегите. Не само што не се разбирате ниту поддржувате едни со други, туку сте на чекор од караници.

Љубов: Врската нормално се развива. Размислувате на чекор понатаму и на брак.

Здравје: Нервите се чувствителни.


ВОДОЛИЈА

Работа: Креативни сте, енергични, самоуверени. Јасно ви е што сакате да постигнете и на кој начин.

Љубов: Односот со брачниот партнер не не најдобар. Разговарате првенствено за финансиите, што ви пречи.

Здравје: Внимавајте на исхраната.


РИБИ

Работа: Ситуацијата е стабилна и се се одвива регуларно. Заинтересирани сте за подобрување на финансиите, иако тие се задоволувачки.

Љубов: Уживате во стабилен и топол однос со брачниот партнер.

Здравје: Стабилно здравје.

GOLD
To Top