Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (18.08.2021)

Овен

Работа: Околностите се добри и лесно доаѓате до успех. На деловно поле, се оди многу непречено за вас.

Љубов: Ве очекува можност за интересно и романтично запознавање со личност која ќе ви биде важна.

Здравје: Можни се проблеми со забите.

БИК

Работа: Нема причина да ги преувеличувате проблемите што ги имате. Обидете се да се смирите и рационално да пристапите кон се.

Љубов: Склони сте кон конфликти со саканата личност. Вашата врска доаѓа во криза во наредниот период.

Здравје: Низок притисок.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува поволен период. Ќе успеете да ги решите деловните дилеми што ве мачеа.

Љубов: Можете да очекувате вашата сакана да ги покаже своите искрени чувства кон вас во наредниот период.

Здравје: Можна е главоболка.

РАК

Работа: Може да се надевате на добри околности во овој поглед. Можно е да ги подобрите финансиите.

Љубов: Вашата љубовна ситуација може да биде нестабилна. Комуникацијата со партнерот се менува.

Здравје: Би ви годела медитација.

ЛАВ

Работа: Ќе ви треба помош за решавање прашања што се појавија во вашето деловно поле.

Љубов: Тоа лесно може да заврши со љубовна врска. Не сте многу задоволни од околностите во кои се наоѓате.

Здравје: Можни се проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА

Работа: Можеби имате тенденција да процените погрешно кога станува збор за новата деловна одлука пред вас.

Љубов: Во вашата блиска средина, имате нова средба што носи пеперутки во стомакот.

Здравје: Респираторни проблеми.

ВАГА

Работа: Ве чека потежок ден за финансии. Пред вас е период во кој нема да бидете задоволни од деловната ситуација.

Љубов: Пред вас е фаза која ви носи нови познанства, авантури и позитивни промени.

Здравје: Можни проблеми со тироидната жлезда.

ШКОРПИЈА

Работа: Избегнувајте прекумерни очекувања на деловно поле во наредниот период за да не бидете разочарани.

Љубов: Има заладување помеѓу вас и вашата сакана. Имате впечаток дека не се сакате исто како порано.

Здравје: Посетете лекар во прва прилика.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Има проблеми и неуспеси поврзани со вашиот бизнис. Денес ви носи многу стрес на ова поле.

Љубов: Раскинувањето со партнерот остава големи последици за вас во овој период.

Здравје: Вашите проблеми со несоницата сега се истакнати.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е фаза што би можела да ви донесе можност да направите важни промени на деловното поле.

Љубов: Се карате со партнерот и ви е тешко да направите компромис. Вашата врска станува прилично нестабилна.

Здравје: Проблеми со нервниот систем.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е промена на работата што ви носи доза на несигурност. Ве очекува период на неизвесност.

Љубов: Ако ви се допаѓа личноста што ја запознавте преку пријател, можно е да започнете врска.

Здравје: Вашиот ‘рбет е чувствителен.

РИБИ

Работа: Не е поволен период за нова работа кај вас. Може да имате некаква штета и непријатност.

Љубов: Ве очекува фаза која може да ви донесе позитивни љубовни одговори. Односот со партнерот се подобрува.

Здравје: Проблеми со црниот дроб.

Евротип
SNBROKER
To Top