Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (19.09.2022)

Овен

Неизвесноста ќе се менува со голема самодоверба. Може да бидете многу неодлучни и податливи, затоа денес внимателно изберете ја вашата компанија.

ЉУБОВ Иако ви се чини дека личноста за која се грижите ја кажува вистината, постојат гласини кои велат поинаку.

РАБОТА Уживате во обврските.

Бик

Подобро е да се фокусирате на себе и на вашите желби и потреби денес, наместо да се занимавате со туѓи животи.

ЉУБОВ Многу добро ја познавате вашата сакана и можете да препознаете кога нешто се премолчува.

РАБОТА Наместо очекуваната професионална соработка, вашите колеги делуваат несериозно и несигурно.

ЗДРАВЈЕ Стабилно.

Близнаци

Малку сте се опуштиле кога е храната во прашање, па не би било лошо да внесете некои дополнителни активности во вашиот живот.

ЉУБОВ Се уште не сте подготвени за нови љубовни познанства…

РАБОТА Обидете се да го задржите она што го имате.

ЗДРАВЈЕ Гадење.

Рак

Не замерувајте никому премногу денес бидејќи може да бидете изложени на штетни последици. Ќе имате тенденција да барате проблем таму каде што го нема.

ЉУБОВ Врската со саканата личност достигнува точка на вриење.

РАБОТА Денеска не треба да имате премногу обврски.

ЗДРАВЈЕ Главно добро.

Лав

Можеби повеќе ќе се концентрирате на некои не толку важни работи, додека за момент ќе ги изгубите од вид важните.

ЉУБОВ Се сомневате во врската или бракот. Понекогаш ви се чини дека приказната едноставно нема перспектива.

РАБОТА Не очекувајте премногу денес.

ЗДРАВЈЕ Главно добро.

Девица

Ќе преземете повеќе обврски, но тоа нема да ви биде проблем, напротив. Ќе сакате да им помагате и на луѓето околу вас.

ЉУБОВ Бракот би можел да западне во криза доколку не покажете доволно разбирање кон саканата личност.

РАБОТА Контактот со соработниците е доста интензивен.

ЗДРАВЈЕ Прошетајте повеќе.

Вага

Ве очекуваат проблеми кои ќе ве натераат директно да се борите со нив, а ќе се нервирате затоа што не успевате да ги надминете.

ЉУБОВ Тоа е поволен период за брак или заеднички живот.

РАБОТА Деловната ситуација е стабилна

ЗДРАВЈЕ Забите се многу чувствителни.

Шкорпија

Пред вас е убав и успешен ден. Ако сте во врска, ќе му дадете до знаење на вашиот партнер колку се грижите за него.

ЉУБОВ Понекогаш поставувате големи барања од вашата сакана личност.

РАБОТА Работата ја доживувате како начин на изразување на вашата креативност.

ЗДРАВЈЕ Продолжете со навиките кои ви дозволуваат да имате добро здравје.

Стрелец

Ќе се трудите да одржувате хармонични односи со сите, особено со оние луѓе од кои на некој начин зависите.

ЉУБОВ Недоразбирањата кои ве придружуваат во дијалог со блиска личност не се безначајни, но не се ниту тема која треба упорно да се повторува.

РАБОТА Од таа страна очекувате да стигнат пари.

ЗДРАВЈЕ Нервозата може многу да влијае на вашето здравје.

Јарец

Можеби имате преголеми очекувања од оние околу вас, па ќе бидете малку разочарани од нивните ставови и постапки.

ЉУБОВ Почестете се со омилена забава.

РАБОТА Размислувате за нови деловни планови.

ЗДРАВЈЕ Се чувствуваш добро.

Водолија

Се однесувате прилично ладно кон околината. Верувате дека тие го заслужуваат тоа и дека треба да го видат.

ЉУБОВ Треба да промените нешто за да не западнете во рутина.

РАБОТА Сакате да ја смените работата.

ЗДРАВЈЕ Чувствителни коски.

Риби

Планетите ќе бидат на ваша страна и ќе ве поддржат во идеите кои сте решиле да ги исполните.

ЉУБОВ Понекогаш „мирното море“ е она што најмногу ви одговара.

РАБОТА Не ви е лесно да носите нови одлуки, но ќе мора да го направите тој чекор.

ЗДРАВЈЕ Проверете ја крвната слика.

Евротип
SNBROKER
To Top