Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (19.10.2020)

ОВЕН 

Работа: Незадоволни сте од себе, затоа што и покрај тоа што сте максимално ангажирани, не успевате да ги надминете тешкотиите на работа.

Љубов: Имате впечаток дека врската стагнира, и дека размислувате да ја прекинете.

Здравје: Расположението ви варира.

БИК

Работа: Задоволни сте како се развива работата. Пофалби стигнуваат од надредените и вие со дополнителна мотивација продолжувате да работите.

Љубов: Во емотивна смисла не сте исполнети и чекате да видите дали ќе дојде до подобрување на односот.

Здравје: Добро се чувствувате.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Во опција ви се повеќе работни идеи, па вие ги ставате на вага. Сите имаат предности, но и недостатоци.

Љубов: Постои личност на која мислите. Ви недостасува. Не сте сигурни како ќе реагира ако и се јавите.

Здравје: Малку сте нерасположени.


РАК

Работа: Полни сте со самодоверба и расположени за нови работни предизвици.

Љубов: Во емотивна смисла не сте исполнети. Многу сте емотивни и имате потреба да се грижите за некого и да чувствувате емотивна сигурност.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


ЛАВ

Работа: Пред вас е ново работно поглавје. Сте добиле работна понуда која ви одговора, и без двоумење ја прифаќате.

Љубов: Емотивни сте исполнети.

Здравје: Проблеми со срцето.


ДЕВИЦА

Работа: Целосно сте незадоволни од ситуацијата на работа и работниот партнер. Другата страна не ги задоволува вашите критериуми.

Љубов: Од ова поле сте целосно задоволни.

Здравје: Уморни сте.


ВАГА

Работа: Работата се одвива на оптимален начин. Она што ве загрижува се финансиите. Сакате да трошите пари, а сега не сте во ситуација да го правите тоа.

Љубов: На емотивното поле ве очекува необрзувачки и неинтересен флерт.

Здравје: Алергии се можни.


ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекуваат сериозни проблеми. Со оглед дека сте добро запознати со ситуацијата, сте се подготвиле за соочување со нив.

Љубов: Презадоволни сте од тајната врска. Ваква врска сте чекале целиот живот.

Здравје: Солидно здравје.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Релативно сте задоволни како работата напредува. Очекувате пари, тие ви даваат „ветер во грб“.

Љубов: Исполнети сте. Бракот ги исполнува вашите очекувања.

Здравје: Проблеми со нервите.


ЈАРЕЦ

Работа: Амбициозни сте и упорни. Водите сметка околу парите, па изненадувачки трошок ви паѓа тешко.

Љубов: Одличен ден за запознавање. Другата страна не е сигурна каков впечаток оставила на вас.

Здравје: Проблеми со циркулација.


ВОДОЛИЈА

Работа: Целосно сте незадоволни од ситуацијата на работа. Сакате да одите на подолг одмор додека проблемите не се решат.

Љубов: Со партнерот немате задоволувачки однос. Ви недостасува чувството на заедништво.

Здравје: Солидно.


РИБИ

Работа: Не сте задоволни од соработниците и ја прекинувате соработката. Разочарани сте, затоа што сте очекувале повеќе.

Љубов: Од партнерот очекувате во овие мигови да биде крај вас.

Здравје: Не сте расположени.

GOLD
To Top