Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (19.11.2020)

ОВЕН

Дискретно користете деловни познаници за да добиете информации. Тие се многу важни за понатамошниот развој на бизнисот. Вие сте заљубени и многу сте задоволни од врската. Свесни сте дека сте зрели за понатамошен развој на врската. Вие сте нервозни.

БИК

Вие барате финансиска инјекција. Разговорите одат прилично лошо, а другата страна одбива да ви позајми пари. Имате симпатија, но не брзајте да влегувате во врска. Прво сакате да ја запознаете подобро. Вие сте депресивни.

БЛИЗНАЦИ

Соработката со странски соработници напредува добро, иако имате впечаток дека тие не се целосно отворени за вас. Емотивно сте неисполнети. Ви недостасува вниманието на вашиот партнер. Можни се проблеми со мочниот меур.

РАК

На деловните обврски им пристапувате на крајно сериозен начин. Приливот на финансии позитивно влијае на вашата работна етика. Незадоволни сте од односот со партнерот. Ви недостасува чувството да бидете емотивно исполнети. Внимавајте на вашата диета.

ЛАВ

Атмосферата на работа е мрачна. Вие сте единствениот кој верува дека напорот не е залуден и дека ќе ги постигнете посакуваните резултати. Емотивно сте исполнети. Мислите дека сте донеле најдобра одлука со избор на партнер. Се чувствуваш добро.

ДЕВИЦА

Не успевате да воспоставите хармонична комуникација со колегите. Секој инсистира на својата идеја и не сака да ги признава квалитетите на другите идеи. Одржувате далечински контакт со сочувство. Вие не сте опуштени.

СКАЛА

Добивате нова деловна понуда. Бидејќи сте задоволни со вашата моментална работа и финансии, новата понуда воопшто не ве привлекува. Ќе направите љубоморна сцена за вашиот партнер со тоа што ќе го дистанцирате само од вас. Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

Полни сте со позитивна енергија и решени конечно да донесете крај на некои од проектите што се одложени. Вие сте целосно посветени на вашиот партнер и уживате во љубов и страст. Кај мажите, урогениталниот тракт е чувствителен, кај жените бубрезите.

БИК

Вие барате финансиска инјекција. Разговорите одат прилично лошо, а другата страна одбива да ви позајми пари. Имате симпатија, но не брзајте да влегувате во врска. Прво сакате да ја запознаете подобро. Вие сте депресивни.

СТРЕЛЕЦ

Не сте целосно задоволни од ситуацијата на работа. Очекувавте да направите некои обврски брзо, но излегува дека сепак треба да обрнете повеќе внимание и време. Уживате во стабилен брак. Време е да посетите гинеколог.

ЈАРЕЦ

Како зависник од редот, работата и дисциплината, ве вознемирува ненадејната промена на деловните планови. Емоционалната сфера е блокирана. Ниту ве интересира некој, ниту ве интересира некој. Нервите се чувствителни, така што е можно да испаднат од такт.

ВОДОЛИЈА

Незадоволни сте од работниот процес. Мислите дека е потребна модернизација. Ве очекува ново познанство преку работа. Другата страна остава одличен впечаток прашувајќи ги вашите колеги. Се чувствуваш добро.

РИБИ 

Работата се одвиваше нормално, без застој и стрес. Уживате да работите во релаксирана работна атмосфера. Вие сте заљубени во сопругата исто како и првиот ден. Вашиот партнер ви дава чувство на сигурност и заштита. Здравјето е стабилно.

GOLD
To Top