Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (20.04.2021)

ОВЕН

Работа: Промена на работата е пред вас, иако за такво нешто не сте се надевале. Би требало да се прилагодите на новите околности.

Љубов: Напната атмосфера со партнерот ве гуши, и вие размислувате за прекин.

Здравје: Проблеми со колковите.


БИК

Работа: Не е поволен ден за нови одлуки. Можно е да имате некои потешкотии на ова поле.

Љубов: Ладни сте и со саканата личност настапува фаза на заладување.

Здравје: Избегнувајте благо.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Сакате по секоја цена да се докажете, но на тој начин би можеле да ги нарушите односите кои ги имате со колегите.

Љубов: Пробајте да го игнорирате мешањето во вашата врска. Љубовта треба да се негува.

Здравје: Болки во грлото.


РАК

Работа: Ве оптоваруваат ситници на ова поле. Како никако да не може да направите се да биде по ваша мерка.

Љубов: Не ви се допаѓа ставот кој го завземала саканата личност и може да имате расправии.

Здравје: Проблеми со јајниците се можни.


ЛАВ

Работа: Наклонети сте кон тоа да влегувате во конфликт на работното поле. Можно е да покажувате некои лични фрустрации.

Љубов: Не умеете на вистински начин да ги покажете своите чувства и делувате нервозно пред партнерот.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.


ДЕВИЦА

Работа: Сметате дека дошло време полека да ја менувате стратегијата затоа што и околностите се промениле.

Љубов: Потребно ви е повеќе флексибилност во комуникацијата со партнерот.

Здравје: Проблеми со синусите.


ВАГА

Работа: Поволен ден е пред вас. Работите ќе ви одат од рака и ќе бидете генерално задоволни.

Љубов: Имате прилика да бирате личност која најмногу ви се допаѓа да ја освоите. Ве очекува можност за влегување во врска.

Здравје: Кашлица.


ШКОРПИЈА

Работа: Немојте премногу да се потпирате на другите луѓе кога е во прашање работата. Бидете подготвени голем дел од одговорноста да превземете на себе.

Љубов: Претерано сте наклонети кон караници со саканата личност.

Здравје: Проблеми со црниот дроб.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Се наоѓате пред нова одлука. Можно е да имате шанса за промена на работното место.

Љубов: Можно е меѓу вас и саканата личност да постојат некои проблеми кои останале нерешени од порано.

Здравје: Полни сте со енергија.


ЈАРЕЦ

Работа: Имате финансиски проблеми кои од ден на ден се повеќе ве оптоваруваат. Неповолен период е пред вас.

Љубов: Можно е да не можете да остварите врска со личноста која ви се допаѓа, затоа што не сте слободни.

Здравје: Стрес.


ВОДОЛИЈА

Работа: Пробувате сите работи да ги завршите на време, но секогаш постои нешто што дополнително ве успорува.

Љубов: Можни се конфликти со саканата личност, и тоа околу некои ситници кои не се толку важни.

Здравје: Вкочанетост.


РИБИ

Работа: Потребна ви е поддршка од колегите за да може да остварите работен проект на кој сте посветени.

Љубов: Многу сте чувствителни, па секој погрешен збор на партнерот на вас може да делува многу негативно.

Здравје: Уморни сте.

Евротип
SNBROKER
To Top