Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (20.09.2021)

ОВЕН

Работа: Немојте да се залетувате со нови работни одлуки и покажете дека сте подготвени да сочекате работите да се решат сами.

Љубов: Ако сте во брак можно е да постојат некои тајни меѓу вас и саканата личност.

Здравје: Проблеми со варење на храната.

БИК

Работа: Не сте сигурни кој би требало да биде вашиот следен потег на ова поле. Потребно е време да се одлучите што понатаму.

Љубов: Ќе запознаете интересна личноста која ќе разбуди нов интерес во вас.

Здравје: Чувствителни дишни патишта.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Многу тежок ден ве очекува. Потрудете се да бидете доволни приземни и да избегнувате непотребна драма.

Љубов: Исклучително сте загрижени за својата ситуација, па љубовта ја занемарувате.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.

РАК

Работа: Лесно може да се случи да дојде до непредвидени компликации на полето работа.

Љубов: Потребно ви е доста време да го надминете несреќното љубовно искуство од минатото.

Здравје: Ви треба повеќе сон. Уморни сте.

ЛАВ

Работа: Не брзате кога ја работите сввојата работа. Потрудете се да бидете доволно сконцентрирани и да избегнувате правење на грешки.

Љубов: Иако сте мислеле дека сакате да раскинете, во вам се јавуваат нови емоции кон партнерот.

Здравје: Психички сте напнати.

ДЕВИЦА

Работа: Сте изгубиле надеж дека ситуацијата ќе се поправи, и подготвени сте да барате некое ново работно место.

Љубов: Иако умеете да бидете флексибилни, денеска доста работи ви пречат и наклонети сте кон караници.

Здравје: Проблеми со грчеви.

ВАГА

Работа: Можно е да имате мали конфликти со оние кои се на позиција над вас.

Љубов: Дистанцата межу вас и саканата личност трае веќе некое долго време. Можно е да се појавила некоја трета личност.

Здравје: Водете сметка околу грбот.

ШКОРПИЈА

Работа: Ако планирате одење на пат, може да се надевате на добри околности. Поволен ден за било каква продажба.

Љубов: Ви се допаѓа една необична личност со која имате полу-пријателски однос.

Здравје: Внимавајте на циркулацијата.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве загрижуваат трошоци кои доаѓаат во следниот период. Можно е да ви треба некоја мала позајмица.

Љубов: Губите доверба во партнерот затоа што имате чувство дека по многу прашање не е иксрен.

Здравје: Можни се воспланија и инфекции.

ЈАРЕЦ

Рабита: Имате впечаток дека не се сите посветени на работата во онаа мера во која сте и вие.

Љубов: Во бракот не сте нашле среќа и можно е да се чувствувате некако празно.

Здравје: Внимавајте на бубрезите.

ВОДОЛИЈА

Работа: Денешниот ден може да ви донесе некои отежнителни околности кога е во прашање полето работа.

Љубов: Очекувајте интересен љубовен расплет. Ако сте биле во паралелна врска, сега се одлучувате за една личност.

Здравје: Зголемен притисок.

РИБИ

Работа: Пред вас е генерално добар ден, очекувајте дека ќе бидете сосема задоволни.

Љубов: Ве очекува прилика да влезете во сериозна љубовна врска која би можела да трае на долги патеки во иднина.

Здравје: Чувствителни стопала и зглобови.

Евротип
SNBROKER
To Top