Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (21.10.2020)

ОВЕН

Работа: Имате впечаток дека вообичаените начини на работа не ги даваат очекуваните резултати. Размислувате за воведување на новини.

Љубов: Разочарани сте. Сфаќате дека сте ја идеализирале другата поволина.

Здравје: Солидно здравје.


БИК

Работа: Правите конкретни и прецизни работни цели. Приоритет се стабилните работи кои носат редовна заработувачка.

Љубов: Не сте во целост задоволни од односот на саканата личност. Имате впечаток дека премногу си дозволува.

Здравје: Добро се чувствувате.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Комуникативни сте, шармантни и расположени за дружење. Доколку работата има врска со места каде што се собираат луѓе, вие сте одлични.

Љубов: Постои личност која ви се допаѓа, но и натаму не ги покажувате своите намери.

Здравје: Стабилно здравје.


РАК

Работа: Не се снаоѓате во комуникацијата со другите луѓе. Оставате впечаток на личност која не владее со материјата која ја зборува.

Љубов: Емотивно сте заинтересирани за личност која не го приметува вашиот интерес.

Здравје: Под стрес сте.


ЛАВ

Работа: Полни со самодоверба сте, шармантни и убедливи. Сите обврски ги завршувате во рок, и задоволни сте од резултатите.

Љубов: Имате симпатија, но и натаму не сте смислиле начин на кој ќе и пријдете.

Здравје: Добро се чувствувате.


ДЕВИЦА

Работа: Детално испланираниот план се менува изненадувачки благодарение на надредените. Ви смета што нема да ја завршите почнатата работа.

Љубов: Поминувате време со симпатијата, затоа што ви е важно добро да ја запознаете.

Здравје: Промена на расположението.


ВАГА

Работа: Работата добро се одвива. Ве интересира мислењето на соработниците за вашите идеи. Драго ви е што им се допаѓаат.

Љубов: Непријатни сте во комуникацијата со партнерот кој дипломатичн оне реагира на вашето однесување.

Здравје: Нервоза е можна.


ШКОРПИЈА

Работа: Имате впечаток дека се можете. Со многу оптимизам тргнувате во решавање на старите проблеми, овој пат одлучни да не се откажете и да истерате до крај.

Љубов: Емотивно сте задоволни.

Здравје: Коските се чувствителни.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Се консулитрате со колегите во врска со нов проект. Ви се допаѓаат нивните идеи и начини на размислувања.

Љубов: Ви недостасуваат позитивни случувања на полето љубов. Не сакате да бидете сами.

Здравје: Стабилно.


ЈАРЕЦ

Работа: Вашето знаење и способност се познати надвор од фирмата во која работите. Конкуренцијата е заинтересирана за соработка.

Љубов: Емотивно сте задоволни и фокусирани на саканата личност.

Здравје: Добро здравје.


ВОДОЛИЈА

Работа: Амбициозни сте. Имате впечаток дека може уште повеќе да постигнете на работа, па работните цели ги поставувате повисоко.

Љубов: Однесувањето кон партнерот е прилично ладно, со дистанца.

Здравје: Проблеми со притисокот.


РИБИ

Работа: Одличен впечаток оставате во комуникацијата со другите луѓе и на тој начин отворате врата на нова соработка.

Љубов: Не сте задоволни емотивно, затоа што имате впечаток дека партнерот е ладен кон вас.

Здравје: Проблеми со забите.

Евротип
SNBROKER
To Top