Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (22.02.2021)

ОВЕН

Работа: Пад на концентрацијата би можела да ви донесе некои проблеми на работа. Наклонети сте да правите грешки.

Љубов: Чувствувате дека партнерот се оддалечил од вас, и тоа не ви се допаѓа.

Здравје: Проверувајте го крвниот притисок.

БИК

Работа: Работна стабилност наскоро ви доаѓа. Ќе бидете задоволни од навата шанса работата да ви се подобри.

Љубов: Ако страдате од некоја поранешна љубов, сега е време да се тргнете и да остварите ново познанство.

Здравје: Проблеми со бешиката.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не е поволен ден за работа денеска. Можно е сосема напредвидено да имае некои проблеми.

Љубов: Комуникацијата со партнерот не ви е сјајна. Можно е често да имате проблеми.

Здравје: Избегнувајте цигари.

РАК

Работа: Немојте да реагирате премногу емотивно. Потрудете се да правите компромиси со соработниците.

Љубов: Не е добра ситуација на љубовното поле. Можно е да имате некои компликации.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

ЛАВ

Работа: Доаѓа период кој ви е ризичен за почеток на нова работа. Избегнувајте важни одлуки.

Љубов: Партнерот ви замерува многу, и вашата врска полека паѓа во криза. Не сте задоволни.

Здравје: Главоболка.

ДЕВИЦА

Работа: Чувствувате дека дошол момент за работни промени. Доста тоа може да ви тргн во позитивен правец.

Љубов: Емотивно се преиспитувате и не ви е лесно да донесете конкретни заклучоци.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Работа: Соработниците сега ви носат тензија и имате впечаток дека со тимска работа во овој период нема многу да постигнете.

Љубов: Не е поволен ден за почеток на нова врска. Можно е да не чувствувате емоции кон додворувачите.

Здравје: Чувајте се од повреди.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува тежок ден на полето работа. Подгответе се за проблеми на ова поле.

Љубов: Се чувствувате задоволни во својата кожа и кога сте сами. Не сте подготвени за нова врска.

Здравје: Хронични тегоби.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да имате потреба да го менувате работното место. Подготвени сте за пресврти.

Љубов: Осаменоста е нагласена кај вас. Можно е да не ви е лесно да остварите некое познанство.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува период кој на полето работа може да ви донесе враќање на некои нерешени проблеми од минатото.

Љубов: Внимавајте да не претерате со љубомората затоа што саканата личност може да се оддалечи од вас поради посесивноста.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува период во кој можете да вложите во новата работа и да бидете задоволни од остварувањето.

Љубов: Не ви е добра комуникацијата со личноста која ви значи и упорно се прашувате каде грешите.

Здравје: Вкочанетост во вратот.

РИБИ

Работа: Не ви е поволен ден за работа. Можно е да имате некои проблеми кои доаѓаат неочекувано.

Љубов: Ве очекува важна средба со личноста која ви се допаѓа, и имате трема.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

GOLD
To Top