Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (22.03.2021)

ОВЕН

Не сте задоволни од ситуацијата на работа: не успевате да најдете заеднички јазик со вашите колеги, а работата е бавна. Вие сте заљубени и задоволни од врската. Не сте свесни дека некој близок не е сигурен во врската. Нервите се чувствителни.

БИК

Со цел да избегнете проблеми со колегите, вие свесно се прилагодувате и попуштате. Се посветувате на вашиот партнер. Сакате да поминувате повеќе време заедно, но вашиот партнер не може да ве исполни заради деловни обврски. Грижете се за вашата исхрана.

БЛИЗНАЦИ

Во случај да сте приватно лице, ве очекуваат лоши деловни резултати, поради што влегувате во конфликт со колегите. Емотивно сте исполнети. Врската со партнерот се развива спонтано. Ќе бидете многу напнати поради проблеми на работа.

РАК

Вие сте многу задоволни од ситуацијата на работа. Бизнисот добро се развива и обемот на работа расте секој ден. Воодушевени сте од врската. Интензивна врска одговара на другата страна, исто како вас. Здравјето е стабилно.

ЛАВ

Во случај да сте приватно лице, одите на кратко службено патување и воспоставувате задоволителен деловен договор. Некој близок точно знае како да се однесува кон вас, за да бидете задоволни од врската. Болки во грбот се можни.

ДЕВИЦА

Ќе имате повеќе обврски од вообичаеното. За среќа, вие сте организирани, па правите сè на време. Не сте сигурни за врската, некои карактеристики на вашиот партнер што ги обожавате, а некои ве полудуваат. Вие сте напнати и ви треба пауза.

ВАГА

И покрај првичниот оптимизам, деловниот состанок не завршува како што очекувавте и затоа не се чувствувате добро. Одличен ден е за нов познаник. Во случај да има врска, таа ќе биде на растојание. Можни се проблеми со мочниот меур.

ШКОРПИЈА

Добивате деловна понуда од пријател, но ја одбивате. Не сакате да ги мешате деловната и приватната сфера. Саканата сака да помине што повеќе време со вас и вие ја запознавате. Склони сте на повреди.

СТРЕЛЕЦ

Самоуверени сте и конкурентни. Започнувате нов деловен проект и сакате да се докажете. Врската се развива нормално, а вие поминувате сè повеќе време заедно со вашата сакана. Можни се проблеми со гениталиите.

ЈАРЕЦ

Иако сте вредни и одговорни, непланирани тешкотии ве очекуваат во реализацијата на одредени планови. Врската со саканата личност е стабилна и задоволувачка. Склони сте на инфекции поврзани со органите за дишење или уринарниот систем.

ВОДОЛИЈА

Имате погрешен став кон работата. Доживувате некои ситни пропусти и критики на емотивен, наместо на професионален начин. Преку работа, запознавате личност која остава одличен впечаток. Претерувате со храна, особено со слатки.

РИБА

Имате прилично оптимистички став кон новиот проект што го започнувате. Верувате во себе, односно дека ќе постигнете успех. Ве чека нов познаник. Додека ќе бидете заинтригирани, другата страна нема да го дели ентузијазмот. Видот е нарушен.

GOLD
To Top