Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (22.04.2021)

ОВЕН

Работа: Кочници на работното поле нема да успеете да ги надминете толку лесно. Ќе ви биде потребно доста време.

Љубов: Не сте задоволни од самотијата и имате потреба да најдете личност за љубовна врска.

Здравје: Внимавајте на чувствителна бешика.


БИК

Работа: Може да очекувате дека имате прилика да напредувате, иако сега такво нешто не сте имале во план.

Љубов: Во комуникацијата со саканата личност полека доаѓате до откривање на некои нови вистини околу нејзиното минато.

Здравје: Внимавајте на синусите.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Стабилизација на полето финансии е пред вас. Ќе бидете генерално задоволни од ситуацијата на работното поле.

Љубов: Крај саканата личност имате се она што сакате. Вашата врска добро функционира и задоволни сте.

Здравје: Поволен период за почеток на диета.


РАК

Работа: Не ви е лесен ден на полето работа. Имате доста убави вести. Важно е покрај се да останете сосема смирени.

Љубов: Дошли сте до своите граници на издржливост и за некои работи нема да го толерирате кога е партнерот во прашање.

Здравје: Проблем со видот.


ЛАВ

Работа: Она што сте го планирале на работното поле денеска ќе може да се реализира. Покажете доволно трпение.

Љубов: Се сомневате во искреноста на партнерот, но немате доказ дека лаже. Време е да верувате на својата интуиција.

Здравје: Проблем со депресијата.


ДЕВИЦА

Работа: Пробувате да помогнете на некој колега, но со тоа несвесно би можеле да ја загрозите својата позиција.

Љубов: Не сте расположени за нова врска затоа што и натаму патите за личност од минатото која ја сакате и понатаму.

Здравје: Проблеми со зглобовите.


ВАГА

Работа: Пред вас е ден во текот на кој ќе мора сериозно да се посветите на работата бидејќи имате голем број на обврски.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност не може да решите некои проблеми кои вас ве следат долго.

Здравје: Проблем со главата.


ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува опуштен ден на работното поле. Пред вас е фаза во која ќе имате прилика малку да се одморите.

Љубов: Имате подготвеност да се посветите на личноста која ви значи за да ги го освоите нејзиното срце.

Здравје: Добро ви е здравјето.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Во потрага сте за работа која би можела да ви донесе подобра заработка од моменталната. Се чувствувате дека дошло време за промени.

Љубов: Иако сте имале лоши искуства во минатото, тоа не значи дека нема да тргнете да барате некоја нова љубов.

Здравје: Проблем со вишок килограми.


ЈАРЕЦ

Работа: Службен пат минал добро и задоволни сте од околостите кои ги имате на ова поле.

Љубов: Личноста со која сте во врска покажува дека е силно љубоморна, а вама тоа ви пречи и полека се одделачувате од неа.

Здравје: Проблем со кожата.


ВОДОЛИЈА

Работа: Поволен ден за работа е пред вас. Може да очекувате дека важни проблеми ќе успеете да ги решите.

Љубов: Интересно познанство ве очекува во следниот период. Се чувствувате дека сте подготвени за почеток на една нова врска.

Здравје: Одлично се чувствувате.


РИБИ

Работа: Прилично сте нервозни и имате доста кочници и компликации на полето работа: Не ви е поволен денот.

Љубов: Партнерот ќе покаже дека од вас очекува некои промени ако сакате врската да продолжи.

Здравје: Чувствителни заби и непца.

Евротип
SNBROKER
To Top