Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (22.06.2021)

ОВЕН

Работа: Можни се промени на работното место. Бидете подготвени да покажете прилагодливост.

Љубов: Размислувате за прекин на врската која повеќе не ги исполнува вашите емотивни потреби. Не е поволен период.

Здравје: Одморајте.

БИК

Работа: На полето работа владее мирна ситуација и задоволни сте. Во текот на денешниот ден нема да имате големи пречки.

Љубов: Можно е да успеете да остварите ново познанство кое емотивно ќе ве поттикне.

Здравје: Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Нема да ви биде лесно да го остварите она што го сакате. Сега не е момент да пробувате да решите се што сте наумиле.

Љубов: Одлуката која ќе ја донесете по прашање на врската со партнерот би можело да ја смени вашата иднина.

Здравје: Пад на имунитетот.

РАК

Работа: Може да очекувате во текот на денешнито ден да немате преголем број на обврски и дека работата ќе ви биде на друго место.

Љубов: Подготвени сте да планирате заедничка иднина со партнерот.

Здравје: Проблеми со алергиите.

ЛАВ

Работа: Ве очекува период во кој ќе имате шанси да ви се случат разни промени. Работната ситуација е нестабилна.

Љубов: Врската со личноста која ве интересира повремено може да биде полна со тензија.

Здравје: Проблеми врзани за крвоток.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да постигнете се што сте зацртале на работното поле.

Љубов: Планирате патување со саканата личност. Подготвени сте за заеднички моменти во кои ќе уживате.

Здравје: Размислувате за диета.

ВАГА

Работа: Вашата работа моментално не ги исполнува вашите критериуим, па сега сериозно размислувате за премин на друго место.

Љубов: Можно е да го преиспитувате односот кој го имате со саканата личност.

Здравје: Водете сметка околу очите.

ШКОРПИЈА

Работа: Постои можност да остварите нова соработка. Во следниот период ќе бидете посветени на своите обврски.

Љубов: Со саканата личност имате криза и караници кои на некој начин ве оптоваруваат.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува период кој може да ви донесе некои осцилации кога е во прашање вашата заработувачка.

Љубов: Чувствувате силна поврзаност со партнерот и сметате дека конечно сте пронашле своја сродна душа.

Здравје: Потребно ви е опуштање.

ЈАРЕЦ

Работа: За да успеете да ги остварите своите цели на работното поле, потребно е да бидете активни во нивното поттикнување.

Љубов: Не се чувсствувате доволно опуштено крај партнерот и имате пад на самодовербата.

Здравје: Можна главоболка.

ВОДОЛИЈА

Работа: Во текот на денешниот ден ве очекува решавање на работната ситуација која ве загрижува веќе некое време.

Љубов: Денешниот ден е поволен за нова љубов. Може да очекувате добар почеток на врската.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

РИБИ

Работа: Сте успеале да ги остварите своите планови кога е во прашање работата и генерално сте задоволни.

Љубов: Чувстувате дека сте подготвени да се посветите на некое ново познанство и малку да го поттикнете својот љубовен живот.

Здравје: Мала вкочанетост е можна

Евротип
SNBROKER
To Top