Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (22.09.2021)

ОВЕН

Работа: Падот на концентрацијата може да доведе до несакани грешки на работното поле. Не ви е поволен ден.

Љубов: Проблемите во вашиот брак се повторуваат, имате впечаток дека се вртите во магичен круг од кој нема излез.

Здравје: Проверувајте го крвниот притисок.

БИК

Работа: Работната стабилност ви е сега на испит. Многу работи зависат од вашето однесување и одлуката која ќе донесете.

Љубов: Ако сте слободни, можно е и понатаму на некој начин да страдате за поранешната љубов.

Здравје: Проблем со бешика и стомак.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Само основните обврски извршете ги во текот на денешниот ден и немојте да влегувате во некои комплицирани работи.

Љубов: Комуникацијата со личноста која ви се допаѓа во моментов не е во добра фаза.

Здравје: Избегнувајте цигари.

РАК

Работа: Немојте да реагирате раздразнето кога е во прашање работата. Важно е да држите смиреност.

Љубов: Не е поволен ден за љубов, ако имате партнер, можни се караници и расправии.

Здравје: Проблеми со штитна жлезда.

ЛАВ

Работа: Можно е денеска да направите некоја голема грешка поради која работната ситауција дополнително ќе се влоши.

Љубов: Партнерот ви замерува некои работи и наклонет е кон дигање на тензии денеска. Вие не сте расположени за караници.

Здравје: Посетете лекар.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да не сте сигурни во своите одлуки и тоа да ви претставува голема кочница за вас во работна смисла.

Љубов: Делувате како да немате доверба. Емотивно се преиспитувате, но на крај заклучувате дека го сакате партнерот.

Здравје: Добро здравје.

ВАГА

Работа: Соработниците на некој начин ви пречат. Не ви се судираат ставовите и мислењата, и тоа ве кочи.

Љубов: Можно е средбата со личноста која ви се допаѓа да се одложи.

Здравје: Чувајте се од повреди и незгоди.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да немате доволно доверба во своето работно опкружување, а нагласени се проблеми со надредените.

Љубов: Ако имате партнер, можно е да барате некоја причина таа врска да ја завршите.

Здравје: Хронични тегоби.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е денеска да имате некоја мала штета или неправда која е врзана за вашето работно поле.

Љубов: Можно е долго време да сте биле осамени и таква ситуација никако не ви годи.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ЈАРЕЦ

Работа: Најдобро е да земете слободен ден ако постои можност за тоа, затоа што денот не ви е поволен.

Љубов: Внимавајте да не претерате со љубоморните испади пред саканата личност.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе бидете генерално опуштени денеска. Имате мал број на обврски и во голема мера ќе ги завршите без претеран притисок.

Љубов: Имате добар однос со саканата личност, сте ги закопале војните секири.

Здравје: Се чувствувате многу добро.

РИБИ

Работа: Максимално сте ангажирани на работа, а нскоро ви претстои патување на кое ќе работите уште повеќе.

Љубов: Немате замерки кога е во прашање саканата личност, функционирате сложно и задоволни сте од врската.

Здравје: Ви годи физичка активност.

Евротип
SNBROKER
To Top