Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (22.09.2022)

Овен

Сигурноста и стабилноста на емотивните врски ќе ви станат важни во љубовниот живот. Енергијата ќе ја насочите кон партнерот и врската, а тоа ќе биде пријатно изненадување за партнерот. Оние кои се уште се сингл, сега ќе избираат само опции за постојана врска. Можностите се во близина.

Бик

Ве обземаат различни емоции, се што има „љубовен знак“ ви го привлекува вниманието и голем интерес. Чувствувате дека сте во емотивна пресвртница, некои од вас дури и донесуваат одлуки важни за животот. Помалку сте внимателни на работа, но веќе сте заслужиле заслуги, па никој нема да ви замери.

Близнаци

Комуникацијата навистина не ви е силен костум овие денови, поради ретроградниот Меркур, но денес навистина копнеете за дружење. Вашиот сопружник или емотивен партнер и вие ќе имате многу идеи и предлози како да го подобрите заедничкиот живот и да ја подобрите вашата емотивна поврзаност. Ќе уживате во разговори на различни теми.

Рак

Иако нема да можете да поминувате со партнерот онолку време колку што би сакале, времето кое го трошите на други работи ќе се покаже корисно за двајцата, бидејќи долгорочно ќе ви донесе материјална корист. Конечно, вашите идеи се остваруваат и се ценат, а вашата кариера е на вистинскиот пат.

Лав

Важно е да ги усогласите разумот и чувствата, импулсивната реакција може да ве доведе до погрешна проценка и однесување. Нема потреба да се задржувате на некои нереализирани или грди ситуации од вашето љубовно минато. Ако сте млади или слободни, ве очекува нова романса.

Девица

На работното место е доста напорно и неуредно, а изгледате како да не можете да одговорите на барањата на претпоставените. Можеби затоа што се нереални. Партнерот изразува јасно незадоволство и се обидува да ве убеди во поинаков начин на размислување. Разговорот, добронамерните совети или поддршката од блиските пријатели секогаш позитивно влијаат на вашето расположение.

Вага

Ви претстои нова одлука која сакате да ја пренесете со саканата личност. Привременото одвојување од саканата личност или емотивната дистанца треба да ве поттикне да дојдете до добро решение. Во расветлувањето на љубовните дилеми, важно е да ја зачувате вашата внатрешна енергија и психолошка рамнотежа.

Шкорпија

Во позитивен занес, понекогаш мислите дека сè е можно и лесно да се постигне. Сепак, не давајте им ветувања на колегите кои не можете да ги исполните, подобро бидете внимателни. Во љубовниот живот или во врската со саканата личност делувате многу енергично.

Стрелец

Со саканата личност оваа недела доживувате некои, може да се каже, идилични моменти. Секако дека сте среќни и исполнети, бидејќи заедничките моменти кои ги доживувате со саканата недела се навистина посебни. Од друга страна, не е одлично на полето на кариерата, па обидете се да пренасочите барем дел од вашата енергија таму.

Јарец

Некои ќе го препознаат својот идеален партнер во саканата личност. Ќе бидат малку збунети, но и подготвени за акција. Исто така, сè повеќе ќе бидат обземени од потребата за нежност и внимание. Тие имаат право на тоа, па нека ги изразат своите потреби. Некои ќе дуваат и на студ и ќе гледаат причина за грижа во секоја ситница. Потребна ви е релаксација и радост.

Водолија

Семејните предизвици во голема мера ќе го окупираат вашето внимание во приватниот живот. Во врските ќе балансираат помеѓу партнерот и семејството, со тоа што односот со саканата личност ќе им биде малку тежок. Слободните ќе останат дома.

Риби

За среќа, ѕвездите се на ваша страна, па кога малку ќе го „намалите искуството“, ќе се усогласи и односот со колегите. Засега единствен совет е: пациент – спасен. За оние кои се во брак, семејниот притисок и обврските ќе изгледаат неподносливи. Не грижи се, и ова ќе помине. Не донесувајте избрзани одлуки.

Евротип
SNBROKER
To Top