Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (23.03.2021)

ОВЕН

Ве очекува нова деловна понуда. Таа е прилично интригирачка, па размислувате дали да ја прифатите. Инсистирате на интензивна емотивна врска кон која партнерот не е склон, но го прифаќа вашиот предлог. Вашите нерви се преосетливи.

БИК

Започнувате нов деловен проект со многу ентузијазам. Ја вложувате целата своја енергија во бизнисот и сте сигурни во успехот. Нервозни сте и непријатно сте во комуникацијата со партнерот, но таа не коментира ништо. Внимавајте на вашиот респираторен систем.

БЛИЗНАЦИ

Работата тече солидно. Она што ќе ве изнервира е тотално непланирано, поголемо трошење на готовина. Вие сте многу задоволни од тоа како се развивала врската. Потребен ви е постојан контакт со партнерот. Можни се проблеми со стомакот.

РАК

Фокусирани сте на бизнисот и сакате да го развивате понатаму. Имате впечаток дека не сте го искористиле целиот потенцијал. Разочарани сте од однесувањето на вашиот партнер. Добивате информации дека тој не само што ве гледа. Внимавајте на вашата диета.

ЛАВ

Ве чекаат многу проблеми на работа. И покрај тоа што се обидувате да ги надминете, не успевате. Вие сте прилично дружеубиви, но и покрај тоа, никогаш не среќавате контакт лице. Притисокот е подложен на осцилации.

ДЕВИЦА

Вие сте креативни и ги менувате деловните планови во последен момент убедени дека новата идеја ќе придонесе за побрз успех. Вие сте напнати, но партнерот ве смирува и пружа поддршка, па затоа се опуштате. Коските се прилично чувствителни.

ВАГА

Нема значајни настани на работа, освен што ќе имате разговор со претпоставен кој ќе помине во работна и хармонична атмосфера. Инсистирате на отворен разговор за проблеми во врската. Здравјето е солидно.

ШКОРПИЈА

Вие сте многу напнати поради зголемениот обем на работа. Вие сте слабо организирани и поради тоа вашите перформанси се слаби. Врската со брачниот другар е стабилна. Ви се допаѓа кога вашиот партнер покажува колку се грижи за вас. Потребна ви е пауза.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува нова деловна понуда поврзана со работа во странство или во затворена институција. Многу сте избрзани, не обрнувајте внимание на она што го зборувате и ова доведува до несогласувања со вашиот партнер. Имунитетот е одличен, а вие се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

Ве очекува зголемен обем на работа. Следува деловен хаос во случај да не се организирате на време. Врската со брачниот другар не е најдобра. Откривате дека тој премногу реагира и игра непотребно. Прилично сте напнати и ви треба пауза.

ВОДОЛИЈА

Одличен ден е за крај на деловна соработка или деловен проект. Имате впечаток дека го вложивте последниот атом на сила во бизнисот. Нервозни сте и склони кон кавги, но партнерот не паѓа на ваши провокации. Гледајте да се опуштите.

РИБА

Одличен ден е за нов почеток. Може да биде или нова работа или нов проект. Возбудени сте и амбициозни во исто време. Ако сте во врска на далечина, ве очекува разочарување што некаде сте предвидиле. Здравјето е стабилно.

GOLD
To Top