Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (23.04.2021)

ОВЕН

Работа: Иако на прв поглед се делува како што треба, во вашето работно опкружување, сепак, постојат проблеми кои ве опкружуваат.

Љубов: Вљубени сте и не ви е лесно да и пријдете на личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со срцето се можни.


БИК

Работа: Нема потреба да се грижите околу работата. Може да се надевате дека ситуацијата ќе се поправи или стабилизира.

Љубов: Односот со саканата личност ќе ви биде проблематичен во следниот период.

Здравје: Пад на имунитетот е можен.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Постојат бројни ограничувања и не можете поради тоа да остварите се што сакате на полето работа.

Љубов: Партнерот се труди да ви покаже искрени чувства кои ги има кон вас, но вам тоа не ви е доволно .

Здравје: Проблеми со бубрезите.


РАК

Работа: Нема да имате премногу обврски. Ќе се посветите на некое свое хоби или други активности.

Љубов: Ви пречи помислата на тоа дека поранешниот партнер може да има било какво влијание на вашата врска.

Здравје: Проверете ја крвната слика.


ЛАВ

Работа: Имате среќа и задоволни сте од околностите во кои се наоѓате кога е во прашање работата.

Љубов: Поволен ден за познанство е пред вас. Може да се надевте на позитивни промени.

Здравје: Водете сметка околу крвниот притисок.


ДЕВИЦА

Работа: Поволен ден за почнување на нова работа. Судбината ви е наклонета по прашање на нови проекти.

Љубов: Ако сте во долга врска, можно е односот со саканата личност да ви западнал во монотонија.

Здравје: Проблеми со цревата.


ВАГА

Работа: На работен план не ви е лесно да го реализирате она што го сакате. Дајте си себе време.

Љубов: Се впуштате во флерт со личност која ви значи. Водете сметка околу тоа дали таа има уште некој партнер.

Здравје: Проблеми со чувствително грло.


ШКОРПИЈА

Работа: Доаѓате до помал прилив на пари од што сте очекувале. Може да имате проблеми со некои долгови или трошоци.

Љубов: Љубовната ситуација би можела да ви се стабилизира во следниот период со саканата личност.

Здравје: Зголемен апетит.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Доаѓате до подобрување на ситуацијата кога е во прашање полето работа. Можно е да имате поволни околности.

Љубов: На емотивното поле ве очекуваат проблеми со саканата личност кои не може да ги решите.

Здравје: Чувајте се од повреди.


ЈАРЕЦ

Работа: Можни се критики од вашите надредени, но е важно да ги прифатите дипломатски.

Љубов: Сигурни сте крај партнерот и убаво ви е кога сте заедно. Вашиот брак генерално добро функционира.

Здравје: Проблеми со килажата.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе оставите позитивен впечаток на своите соработници. Ве очекува нов, важен, разговор.

Љубов: Личност која живее во ваша близина, ќе покаже дека почнала да има романтични чувства кон вас.

Здравје: Проблеми поради исцрпеност.


РИБИ

Работа: Слободно покажете го своето мислење и бидете подготвени да се изборите со својот статус.

Љубов: Постои можност со саканата личност да остварите позитивна и стабилна атмосфера во односот.

Здравје: Добро здравје.

Евротип
SNBROKER
To Top