Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (23.06.2021)

ОВЕН

Работа: Можно е веќе да размислувате за промена на работата. Имате впечаток дека стагнирате ако предолго сте на иста работа.

Љубов: Саканата личност ви покажала дека има искрени чувства кон вас.

Здравје: Чувајте уринарен тракт.

БИК

Работа: Ве очекува склопување на нов договор на работното поле. Ви доаѓа шанса за подобрување на заработувачката.

Љубов: Ако сте планирале брак, ве очекува поволен период.

Здравје: Стомачни тегоби.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работете на тоа на ова поле да изградите имиџ кој може да ви обезбеди успех и добри контакти.

Љубов: Потребно ви е ново познанство. Имате впечаток дека со поранешниот партнер повеќе немате што да барате.

Здравје: Пад на имунитетот.

РАК

Работа: Може да очекувате многу опуштен ден на ова поле. Доста работи се решаваат некако само од себе.

Љубов: Пред вас е поволен ден за љубов и за нови познанства. Имате многу самодоверба.

Здравје: Одлично здравје.

ЛАВ

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, денешниот ден ви носи некои отежнувања и пречки кои не сте ги очекувале.

Љубов: Ве очекува поволен ден за љубов ако немате партнер. Можно е поотворено да ги покажувате своите чувства.

Здравје: Проблеми со варењето.

ДЕВИЦА

Работа: Денешниот ден ви носи доста позитивна енергија за работа. Може да остварите некои краткорочни цели.

Љубов: Полето флерт ви се активира во овој период и чувствувате дека сте подготвени за познанства.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ВАГА

Работа: Може да очекувате прилика на полето работа да остварите напредок и подобрување.

Љубов: Имате јасно дефинирани цели кога е во прашање љубовта. Пред вас е поволен период.

Здравје: Чувствителен ви е вратот.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да бидете незаинтересирани за промена на работата иако сега имате некои нови понуди.

Љубов: Денешниот ден е поволен ако сте во долга врска, може да се одлучите за почеток на заеднички живот.

Здравје: Проблеми со нервозата.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не е поволен ден за работа. Ќе имате проблеми кои ќе почнат да ве оптоваруваат повеќе од обично.

Љубов: Очекувате средба со личност која ќе покаже дека има сериозни намери со вас.

Здравје: Проблеми со алергиите.

ЈАРЕЦ

Работа: Важни случувања и одлуки ви доаѓаат. Пред вас е поволен ден да решавате потешкотии на ова поле.

Љубов: Преку пријателство остварувате нови љубовни познанства кои може да ви донесат возбуда во животот.

Здравје: Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе бидете задоволни од промените на полето работа. Имате шанси да се пробате во некоја сосема нова струка.

Љубов: Ве очекува шанса да пријдете на личноста која ви се допаѓа. Подготвени сте за добри љубовни промени.

Здравје: Водете сметка за забите.

РИБИ

Работа: Пред вас е добар период за нови одлуки кога е во прашање работата. Можно е да имате големо олеснување.

Љубов: И понатаму не сте подготвени за сериозна врска и затоа го оддалечувате моменталниот партнер од себе.

Здравје: Здравјето ви е добро.

Евротип
SNBROKER
To Top