Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (23.09.2021)

ОВЕН

Работа: Можни се финансиски пресврти. Во оваа фаза големи се шансите за промена на работата кај вас.

Љубов: Ве очекува ден во кој се можни караници со саканата личност. Стабилноста на врската може да биде загрозена.

Здравје: Зголемен апетит.


БИК

Работа: На некој начин сте оптоварени со голем број на случувања, и тоа ви создава нервоза.

Љубов: Новото познанство оставило многу силен впечаток, но чувствувате доза на нервоза.

Здравје: Главоболка.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте дека денеска ќе испливаат некои ситуации кои останале нерасчистени од минатото.

Љубов: Скрено флертувате со личност која ви се допаѓа, барајќи од неа повратен сигнал.

Здравје: Несоница.


РАК

Работа: Ќе бидете напнати во текот на денешнииот ден, а таа тензија лесно ја пренесувате на односот со работното опкружување.

Љубов: Кога е во прашање љубовта, не сте подготвени за било што сериозно. Ве интересираат само минливи врски.

Здравје: Проблеми со циркулација.


ЛАВ

Работа: Работната ситуација е прикажана како променлива и нестабилна. Можен е конфликт со надредените.

Љубов: Ве очекува фааз на оддалечување од саканата личност. Не работите ништо на вашата врска.

Здравје: Проблеми со вкочанет грб.


ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува прилика за работа или за соработка со некоја личност од странство. Наскоро е можно и патување.

Љубов: Интересно познанство остава кај вас посебен впечаток. Имате желба со таа личност да се зближите.

Здравје: Главоболка.


ВАГА

Работа: Ве очекува мала финансиска криза која ќе успеете да ја надминете со помош на позајмица или кредит.

Љубов: Љубоморни сте и на некој начин со своите сомневања го оптоварувате партнерот.

Здравје: Не е поволен ден. Избегнувајте алкохол.


ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува прекин на некоја соработка. Многу драстично и неочекувано доаѓате до таква одлука.

Љубов: Ако имате партнер, ве очекува тежок ден полн тензии и расправии. Ако сте слободни, доаѓа ново познанство.

Здравје: Чувајте ги бубрезите.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е фаза во која стресот на работното поле ќе биде поголем од што сте очекувале.

Љубов: На полето љубов ве очекува непроменета ситуација. Денешниот ден не е поволен за емоции.

Здарвје: Проблеми со крвната слика.


ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува опуштена фаза во текот на која нема да имате проблеми или компликации на работното поле.

Љубов: Новата љубов делува позитивно, ве полни со позитивна енергија.

Здравје: Ќе ви годи теретана и вежбање.


ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте промени на работното поле. Ако се занимавате со приватен бизнис, можна е промена на локацијата.

Љубов: Односите дома се затегнати, па ако сте во брак, со партнерот ситуацијата е лоша.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.


РИБИ

Работа: Ве очекува прилика за нови преговори. Единствено грешка може да направите од брзање, па поработете на тоа.

Љубов: Можно е да покажувате несигурност во комуникацијата со личност која ви се допаѓа.

Здравје: Добро се чувствувате.

Евротип
SNBROKER
To Top