Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (24.02.2021)

ОВЕН

Областа на работа ќе биде под предизвикувачки аспекти. Е наидете на пречки – во соработка, со договори, како и со рокови. Овој ден ја подигнува енергијата на љубовта, па сега лесно можете да оставите силен впечаток на спротивниот пол, особено ако сте слободни. Можни се проблеми со дишењето и алергии.

БИК

Избегнувајте конфликти на работа затоа што можете да си наштетите повеќе отколку да постигнете позитивно решение. Зафатените Бикови треба да бидат трпеливи и толерантни, нема да бидат сите потемни и овие влијанија можат да доведат до кавги и недоразбирања. Вашето здравје е стабилно, но би можеле малку да ја подобрите вашата исхрана.

БЛИЗНАЦИ

Многумина од вас ќе сфатат дека не се на вистинското место, па затоа ќе започнат да размислуваат на подлабок начин за тоа како се гледаат себеси во деловната иднина. Овој ден, акцентот ќе биде претежно на страста, привлечноста и оваа енергија ќе го разниша вашиот loveубовен живот од корените. Избегнувајте цигари.

РАК

Тоа е поволен период за образование, курсеви, стекнување нови знаења и вештини. Областа на љубовта е под силно влијание на промените, кои лесно можат да внесат во вашиот живот нова љубов, ново запознавање со личност која на некој начин е поврзана со странство, патувања. Грижете се за грлото.

ЛАВ

Оние кои се невработени на малку потежок начин, ќе ја добијат работата што ја посакуваат, па мора да се вооружите со трпеливост, бидејќи сепак ќе мора да почекате за подобра работа. Meetе запознаете личност само за вас, која ќе биде инспиративна и многу интересна. Можна е мала вртоглавица.

ДЕВИЦА

Сега е можност за напредок на работа, само треба да имате поголема иницијатива. Очекувајте придобивки поврзани со тајни на убовта, тајни врски, но бидете внимателни бидејќи може да има откритија. Имате вишок енергија.

ВАГА

Сега се добри можности за спроведување на одлични идеи со наклонетост на колегите и претпоставените. Периодот на емоционално преиспитување, тишина, сомнеж и незадоволство продолжува веќе некое време. Нема здравствени проблеми.

ШКОРПИЈА

Оние кои се во приватна деловна активност имаат поволно влијание за напредок, проширување на бизнисот, можете да постигнете многу добра соработка со деловни партнери. Ако лицето од минатото од кое страдате сè уште не се вратило, сосема е сигурно дека тоа ќе се случи сега. Зголемете го внесот на калциум.

СТРЕЛЕЦ

Имате влијанија што можат да ви донесат некои нови деловни можности, но и да промените нешто, да се подобрите, како и да се дружите со други. Постои голема шанса сега да започне убава љубовна приказна, која ќе го одбележи вашиот живот. Потребна ви е пауза.

ЈАРЕЦ

Важно е да не се предадете ако наидете на некои препреки и да ја завршите својата идеја, тоа ќе ви се исплати. Оженетите ќе можат да се релаксираат бидејќи најголемите грижи минуваат и стивнуваат. Чувствителен уринарен тракт.

ВОДОЛИЈА

Бидете внимателни со парите ќе имате поголема желба да потрошите пари и ова може да ве доведе во неволја. Ако размислувате за развод, одложете ја таа мисла, затоа што сепак беше минлива фаза. Избегнувајте алкохол.

РИБА

Оние што се во приватна работа овој месец можат да направат голем чекор напред во бизнисот, особено ако работите деловно поврзани со странство. Ова е ден на предизвици, слободна љубов, промени, но и раскинување на долгите врски. Можни се проблеми со бубрезите.

GOLD
To Top