Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (24.03.2021)

ОВЕН

Во случај да сте приватна личност, ве очекуваат тешкотии што ќе спречат нормален процес на работа, што ќе ве загрижи доста. Задоволни сте од емоционалната сфера и посветени сте на вашиот партнер. Респираторните органи се чувствителни.

БИК

Задоволни сте од деловната состојба. Ве чека успешна деловна средба, а бизнисот се развива според планот. Вие сте напнати и се обидувате да предизвикате расправија со вашиот партнер, но тој одбива да го вклучи во вашата игра. Здравјето е солидно.

БЛИЗНАЦИ

Се чувствувате прилично истоштено затоа што штотуку завршивте или деловен проект или соработка. Вие сте задоволни од тоа како се развива врската и инсистирате на интензивна врска. Уринарниот тракт е чувствителен и можна е инфекција.

РАК

Започнувате нов деловен проект на прилично самоуверен и амбициозен начин. Имате големи очекувања и убедени сте дека ќе ги исполните. Емотивно сте незадоволни и размислувате за раскинување. Здравјето е солидно.

ЛАВ

Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Иако сте целосно посветени, резултатите се далеку од очекувани. Ви пречи расположението на сопругата. Мислите дека треба да се фокусирате на добрите работи, а не на лошите. Расположението е во опаѓање.

ДЕВИЦА

Имате чувство на неуспех. Вложивте многу труд во бизнисот и резултатите се многу слаби. Ја имате целосната поддршка од брачниот другар, но тој сепак не успева да ви ја врати самодовербата. Вие сте многу расположени и опуштени.

ВАГА

Деловната состојба е редовна, без некои значајни случувања. Незадоволни сте од врската. Да разговарате со вашиот партнер за проблеми не оди добро и имате впечаток дека тој не ве разбира. Респираторните органи се чувствителни.

ШКОРПИЈА

Имате многу одговорности, но наместо да се организирате, се обидувате да ги направите сите одеднаш. Секако дека резултатите не се најдобри и вие сте напнати. Вие сте задоволни со тоа како се развива врската. Респираторните органи се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Уживате во деловните обврски. Само што започнавте нов проект и сте целосно убедени во неговиот успех. Непријатно ви е со саканата личност. Другата страна се надева дека ова е преодна фаза. Здравјето е солидно.

ЈАРЕЦ

Областа на приватниот бизнис е слабо застапена. Незадоволни сте од резултатите на вработените и не наоѓате заеднички јазик со нив. Влегувате во нова врска и имате поголеми очекувања. Се посветувате целосно на вашата сакана. Вие не сте опуштени.

ВОДОЛИЈА

Некои стари деловни неуспеси предизвикуваат проблеми обидувајќи се да ги поправат. Вие не сте целосно задоволни од бракот, а брачниот другар не го забележува тоа и смета дека сè е во најдобар ред. Стомакот е чувствителен.

РИБА

Вие сте целосно фокусирани на деловни обврски. Одговорни сте, полни со самодоверба, непречено ги извршувате сите обврски. Ви пречи што вашиот емотивен партнер е ладен за да не се чувствувате добро во врска. Можна е повреда на раката или ногата.

GOLD
To Top