Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (25.03.2021)

ОВЕН

Незадоволни сте од стагнација во областа на работата. Размислувате што е најдоброто нешто да се направи за да се започне вашиот бизнис. На работа има личност која емоционално се интересира за вас, но не сака да покажува емоции. Бубрезите се чувствителни.

БИК

Целата своја енергија ја насочивте на полето на работата. Верувате во себе и очекувате успех. Врската со вашиот партнер е проблематична затоа што не сте целосно отворени еден кон друг. Здравјето е одлично.

БЛИЗНАЦИ

Во случај да сте приватно лице, имате проблеми. Вашата реакција е молскавична, затоа решавате проблеми веднаш. Партнерот е напнат поради лоша деловна ситуација, а вие се обидувате да го опуштите. Потребна ви е пауза.

РАК

Вие сте доста сигурни во вашите деловни вештини. Правите грандиозни планови, верувајќи дека ќе ги реализирате без никакви проблеми. Ви пречи студенилото на сопругата. Имате впечаток дека тој се оддалечил од вас. Ограничете го внесот на храна.

ЛАВ

Ве чекаат многу проблеми на работа, кои не можете да ги решите. Затоа паѓа вашата самодоверба. За заљубени сте и не забележувате дека вашиот партнер не ги враќа емоциите на адекватен начин. Болки во грбот се можни.

ДЕВИЦА

Во случај да сте приватна личност, вашите очекувања се нереални, но не сте свесни за тоа. Не сте исполнети со врска, затоа избегнувате средба со официјален партнер. Другата страна е повредена од вашето одбивање. Прејадување може да се појави во нервната основа.

ВАГА

Вие сте првенствено заинтересирани за соработка со странци. Ова значи или планирање на патување или започнување соработка на далечина. Незадоволни сте од однесувањето на вашиот партнер. Ви пречи што не ве разбираат на вистински начин. Можни се инфекции.

ШКОРПИЈА

Се чувствувате одлично. Решивте поголем деловен проблем што ја подигна вашата самодоверба. Врската со саканата личност е силна, затоа размислете да имате заедно дете. Лошо се движите. Рекреацијата ќе ви се најде.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте конкурентни. Не ве интересира работа заради работа, туку за да покажете дека сте поспособни од другите. И покрај емоциите што ги негувате кон вашиот партнер, вие сте груби кон него. Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

Односот со колегите не е најдобар. Вие не успевате да изградите квалитетна комуникација, а другата страна што стои зад вас раскажува разни приказни за вас. Врската се разви спонтано. Можни се проблеми со дишењето.

ВОДОЛИЈА

И покрај тешкотиите на работа, вие сте весели и сигурни дека ќе ги решите проблемите. Врската со партнерот има доза на динамика поради емоционална несигурност. Притисокот е нестабилен. Не случајно пропуштајте ја терапијата.

РИБА

Атмосферата на работа е работна и опуштена. Сè се одвива според планот, па ве очекува нормален работен ден. Поволен ден е за ново запознавање кое нема некој поголем потенцијал. Имате чувство дека другата страна не ви одговара. Здравјето е стабилно.

GOLD
To Top