Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (25.10.2022)

ОВЕН

Посакувате конкретни работи. Сè околу вас е досадно и не знаете за што да се фатите и да ја прогласите за ѕвезда водилка на денешницата. Досадно ви е работата, а ниту односите дома не се подобри. Не се откажувај, меланхолијата е минлива, како овој ден.

БИК

Во љубовните врски сте премногу ноншалантни. Вашата желба за слобода може да биде поттик за непријатни дискусии. Доколку не станете сериозни и прифатите критики, обичната дискусија може да се претвори во сериозен конфликт, а потоа и раскинување.

БЛИЗНАЦИ

Ненадејната средба отвора можност долгогодишното познанство да се претвори во романса. Трпеливо надминете ги можните потешкотии на почетокот бидејќи се ќе ви изгледа многу хаотично. Во текот на вечерта пристигнува неочекуван пресврт кој ќе ве потресе.

РАК

Се заплеткавте во маѓепсан круг. Решението е точно пред вашиот нос, но тврдоглаво се држите за старата приказна која ја оправдува целата блокада во која сте се нашле. Одговорноста ја префрлате на вашите најблиски, предвидувате дека вие сте креаторот на вашата среќа, а не тие.

ЛАВ

Љубовниот живот сте го пресметале математички, така што, според вас, нема шанси работите да не бидат како што сте ги замислиле. Занемарувате дека не е лесно да се предвиди развојот на настаните, особено ако во односите се вклучени емоции.

ДЕВИЦА

Премногу им давате важност на луѓето кои ве осудуваат само поради сопствената досада. Вашата љубовна врска е само ваша, за неа не треба да се грижи околината. Ако го игнорирате она што го кажуваат другите, ќе сфатите дека на вашата љубовна врска ништо не и недостасува.

ВАГА

Ве привлекува личност со која љубовната врска е невозможна. Го трансформирате вашето страсно расположение во креативност, која ве исполнува со драгоцена енергија. Големата мотивација ве инспирира да направите одлични деловни потези кои ќе ви донесат чувство на вистинско задоволство.

ШКОРПИЈА

Не е поволен ден за договори. Одложете сè за некое време, бидејќи ако сега започнете нови преговори, може да ве чекаат големи компликации. Во моментов, подалеку од вашиот поглед се информациите кои се клучни за вашиот проект.

СТРЕЛЕЦ

Должностите бараат концентрација и целосен ментален ангажман од вас. Фрустрирани сте од конфликтот помеѓу должноста кон другите и потребата да се задоволувате себеси. Ако најдете задоволство во работата, ќе се ослободите од грчењето, а со тоа и од непријатното чувство дека ве користат.

ЈАРЕЦ

Транзитите укажуваат на можноста да влезете во конфликт со вашите најблиски. Кризата во семејството може да трае доколку не се потрудите и не преземете конкретни чекори, дури и ако тие ви се непријатни. Запомнете дека тие не се ваши непријатели.

ВОДОЛИЈА

Ве опседнува идејата да започнете приватен бизнис. Заладените односи со шефовите и лошата атмосфера во опкружувањето може да разделат тим од луѓе со кои е можен независен бизнис. Запомнете дека таму каде што владее интересот, спијат љубовта и сочувството.

РИБИ

Доколку имате проблематични односи во работната средина, овој ден ви носи вистинско откритие. По прераспределбата на обврските, добивате неочекуван поттик од личност која до сега не била пријателски настроена кон вас.

Евротип
SNBROKER
To Top