Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (26.03.2021)

ОВЕН

Концентрацијата не е ваш силен костум, затоа направете ситни грешки. Емоционално сте презаситени. Вашите емоции се силни. Другата страна не го дели вашиот ентузијазам за врската. Склони сте на повреди и инфекции.

БИК

Работата се одвива на редовен начин. Ве чека прилив на пари, но вие ќе го третирате како деловна тајна. Постои тајна симпатија со која имате тајна комуникација. Официјалниот партнер не знае ништо за тоа. Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Ве чека зголемен обем на обврски, а поради замор концентрацијата ви опаѓа. Подобро е да се одмори отколку да се прават грешки. Вие сте задоволни од врската. Верувате дека таа има огромен потенцијал. Заштитете го респираторниот систем.

РАК

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Вредни сте, одговорни и правите нови деловни планови. Вие сте преосетливи. Вие погрешно ги разбирате зборовите на вашиот партнер и поради тоа, вашата реакција е прилично бурна. Здравјето е солидно.

ЛАВ

Пробната област е слабо застапена. Ако имате слух нема да ви оди добро. Не сте премногу посветени на вашиот партнер. Забележувате дека тој не е добро расположен, но не ве интересира што довело до таа состојба. Вие сте ангажирани во рекреација и тоа ве релаксира.

ДЕВИЦА

Ве очекуваат тешкотии на работа. И покрај тоа што се обидувате да ги надминете, не успевате. Затоа сте деморализирани. Пред вас е ново запознавање со личност која ќе остави одличен прв впечаток. Притисокот е нестабилен.

ВАГА

Вие сте заинтересирани за подобрување на вашите финансии. Затоа, правите нови деловни планови со соработници. Врската е во криза и не сте во можност да ги решите проблемите. Не сум сигурен дали врската може да преживее. Организмот е во фаза на регенерација.

ШКОРПИЈА

Во случај на какви било правни проблеми или комуникација со претставници на медиумите, ќе ве нервира. Ви се допаѓа личност на која не знаете како да и пристапите затоа што не ја познавате добро. Пазете се од респираторни инфекции.

СТРЕЛЕЦ

Бизнисот тече редовно, а финансиите се стабилни. Во суштина, вие сте задоволни од деловната и финансиската состојба. Партнерите напорно ги работеа своите емоции и закажавте состанок. Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

Вашите деловни планови се од таен тип: побарајте нова работа во тајност или чувајте нови деловни планови за себе. Незадоволни сте од однесувањето на сопругата, бидејќи сè и пречи и таа не престанува да критикува. Можни се повреди на рацете или нозете.

ВОДОЛИЈА

Имате изразито одговорен однос кон обврските. Обрнувате внимание на најмалите детали и претерувате. Ве чека поголема кавга со партнерот во кој и двајцата ќе имате за цел да се повредите едни со други. Вие сте нервозни.

РИБА

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Бизнисот се одвива нормално, без никакви потешкотии, а финансиите се стабилни. Планирате да разговарате со сопругата за напуштање на земјата. Не сте сигурни дека партнерот ќе ве поддржи. Се чувствуваш добро.

GOLD
To Top