Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (26.04.2021)

ОВЕН

Работа: Задоволни сте од моменталната ситуација на работа. Може да очеквуате поволен период.

Љубов: Не ве очекуваат турбулентни случувања на емотивното поле. Со саканата личност знаете на што сте.

Здравје: Внимавајте на штитната жлезда и на хормоните.


БИК

Работа: Големите очекувања кои ги имате на ова поле би можело да ве донесе до некој вид разочарување.

Љубов: Толку сте вљубени во саканата личност кон која имате длабоки и искрени чувства.

Здравје: Проблеми со мигрена.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ова е погрешен момент за нови работни почетоци и за нови работи. Бидете трпеливи.

Љубов: Ви се допаѓа личност која засега не покажа било каков интерес кон вас.

Здравје: Проблеми со циркулација.


РАК

Работа: Конечно, дошло време за некои позитивни пресврти на ова поле. Чувствувате дека сте подготвени за промени.

Љубов: Една нова личност која би можела да ви биде интересна, наскоро ќе се појави во вашето блиско опкружување.

Здравје: Добро се чувствувате.


ЛАВ

Работа: Полека доаѓате до унапредување и задоволни сте од околностите во кое се наоѓате сега на ова поле.

Љубов: Сакате да влезете во врска со личноста која ви ветува дека ќе бидете долго време заедно и дека ќе градите стабилен однос.

Здравје: Ќе ви годи масажа.


ДЕВИЦА

Работа: Можно е денеска да имате повеќе работа од што очекувате што би можело тешко да ви падне.

Љубов: Уживате во необврзувачки флерт со личноста која ви значи и подготвувате терен за почеток на врска.

Здравје: Занимавајте се со спорт.


ВАГА

Работа: Денеска ве очекува напната атмосфера на работа затоа што нема да успеете се она што сте замислиле.

Љубов: Сте одлучиле повеќе да не го криете незадоволството и отворено да ги покажете чувствата кон саканата личност.

Здравје: Послаба циркулација.


ШКОРПИЈА

Работа: Подготвени сте за големи промени на ова поле и чувствувате дека е време некои работи да се „свртат“.

Љубов: Помеѓу вас и личност која ви значи постојат пречки кои не можете лесно да ги надминете.

Здравје: Ќе ви годи масажа.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Се наоѓате на раскрсница и не сте сигурни во кој правец треба да тргнете кога се во прашање нови одлуки.

Љубов: Ќе минете убав ден со саканата личност. Ве очекува поволен период на ова поле.

Здравје: Водете сметка околу црниот дроб и бубрезите.


ЈАРЕЦ

Работа: Денешниот ден не ви носи промени на полето работа.

Љубов: Саканата личност покажува недоверба кон вас, а нејзиниот став вас ве навредува. Може да сте наклонети кон караници.

Здравје: Под стрес сте.


ВОДОЛИЈА

Работа: Денеска сте некако дистанцирани од работното опкружување и не наоѓате волја да се посветите на обврските.

Љубов: Партнерот очекува почеток на големи промени во вашата врска, но вие и натаму на некој начин сте пасивни.

Здравје: Проблеми со грлото.


РИБИ

Работа: Можно е бројните несогласувања на полето работа да ви направат некои големи компликации.

Љубов: Саканата личност делува оддалечено од вас, и тоа не ви се допаѓа. Ве очекува неповолен период.

Здравје: Чувствителен врат и рамена.

Евротип
Евротип
To Top