Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (26.10.2020)

ОВЕН

Работа: Ги користите приватните познанства со цел промовирање на сопствениот бизнис.

Љубов: Емотивно сте незадоволни. На граница сте да пукнете и да ја прекинете врската.

Здравје: Избегнувајте нервоза, затоа што може притисокот да ви скокне.


БИК

Работа: Детално сте запознаени со сите детали на работниот процес. Носите одлука за која сте сигурна дека ќе напредувате на работа.

Љубов: Потребно ви е време само за себе, што партнерот мирно прифаќа.

Здравје: Проблеми со алергиите.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Презадоволни сте од комуникацијата со странски соработници.

Љубов: Партнерот има проблеми кои не сака да ги дели со вас. И покрај тоа, вие приметувате дека не е во елемент.

Здравје: Добро се чувствувате.


РАК

Работа: Одличен ден за работни состанови и постигнување на долгорочни договори.

Љубов: Запознавате личност која ви е интересна на прв поглед, но поради срамелживост не покажувате интерес.

Здравје: Стабилно здравје.


ЛАВ

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Елоквентни сте, енергични и зрачите со авторитет. Вашите работни идеи сите ги прифаќаат без приговор.

Љубов: Емотивно сте задоволни и размислувате врската да ја подигнете на повисоко ниво.

Здравје: Одлично.


ДЕВИЦА

Работа: Прилично сте неприлагодени. Не успевате да држите чекор со промените на работа.

Љубов: Емотивно сте исполнети. Ве привлекува идејата за формирање на фамилија.

Здравје: Проблеми со притисок.


ВАГА

Работа: Комуницирате со претставниците на медиумите. Шармантни сте, интелигентни и оставате одличен впечаток.

Љубов: Емотивно сте неисполнети. Односот со партнерот е напнат и доаѓа до караница со која ништо не решавате.

Здравје: Проблеми со гениталиите.


ШКОРПИЈА

Работа: Резултатите на работа се под очекувањата. Не само да не сте задоволни од нив, туку и надредената личност.

Љубов: Имате нагласена потреба за партнер и негова поддршка.

Здравје: Расположението е на ниско ниво.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Задоволни сте од приливот на финансии. Тоа ве мотивира со повеќе енергија да се фокусирате на обврските.

Љубов: На емотивното поле нема никакви случувања.

Здравје: Во физичка смисла се чувствувате одлично.


ЈАРЕЦ

Работа: Елоквентни сте, стабилни и давате впечаток на одговорна личност. На состаноците оставате одличен впечаток.

Љубов: Емоциите максимално ви работат, но вие не ги прикажувате.

Здравје: Опуштени сте, и не внимавате на храна.


ВОДОЛИЈА

Работа: Прилив на пари ви го крева расположението. Со повеќе волја им се посветувате на обврските.

Љубов: Имате потреба да бидете сами. Партнерот сосема тоа погрешно го разбира.

Здравје: Уморни сте и уживате во одморот.


РИБИ

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Заклучувате дека промените се неопходни во постигнувањето на целите.

Љубов: Имате симпатија на која често мислите.

Здравје: Не е најдобро, притисокот е нестабилен.

GOLD
To Top