Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (27.01.2021)

ОВЕН

Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела.
Љубов: Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека имате проблеми поради кои не можете во целост да му се посветите.

Здравје: Бубрезите се чувствителни.


БИК

Работа: Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува проблематичен и непродуктивен ден. Ве плашат проблемите.

Љубов: Стабилен брак имате. Имате целосна поддршка од брачниот партнер поради лошата ситуација на работа.

Здравје: Стабилно здравје.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Работата одлично се развива. Ве очекува непланиран трошок кој ќе успеете да го покриете со нешто грижа и труд.

Љубов: Врската одлично се развива. Љубоморни сте на некој член на семејството на партнерот, и тоа без потреба.

Здравје: Внимавајте на исхраната.


РАК

Работа: Одличен ден за обнова или почеток на работа со странци.

Љубов: Вљубени сте, посесивни и љубоморни. Другата половина истото го чувствува, но ги крие своите емоции.

Здравје: Не сте расположени.


ЛАВ

Работа: Внимавајте на тајните непријатели од минатото. Ќе пробат да ви наштетат.

Љубов: Ако сте во брак или врска во тек е критичен период кој укажува дека сериозно размислувате за прекин на односот.

Здравје: Имунитетот е во пад.


ДЕВИЦА

Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис, размилсувата за намалување на бројот на вработени. Одлуката тешко ви паѓа.

Љубов: Брачниот партнер е полн со разбирање затоа што ве сака. Пробајте да му вратите до внимание кое тој ви го дава.

Здравје: Нервите се чувствителни.


ВАГА

Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис, на чекор сте до затворање на фирмата, затоа што нема работа ниту прилив на пари.

Љубов: Врската е во прекин и немате намера да ја обновите. Имате негативен став кон поранешниот партнер.

Здравје: Стабилно.


ШКОРПИЈА

Работа: Работата е во голема ркиза и не успевате да направите ништо по прашањето на излегување од истата. Загрижени сте поради работата.

Љубов: Вашите емоции се стабилни. Размислувате на брак со саканата личност.

Здравје: Нервите се чувствителни.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Работата е стабилна. Проблемите се присутни само на полето финансии. Загрижени сте поради недостаток на приход.

Љубов: Фокусирани сте на финансиски проблеми, па така емотивната сфера не ви е во интерес.

Здравје: Внимавајте на исхраната.


ЈАРЕЦ

Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис, работата е во застој. Иницирате состаноци, но нема резултати.

Љубов: Вљубени сте. Вашите емоции се стабилни и постојани. Имате впечаток дека сте нашле партнер за цел живот.

Здравје: Слаба циркулација.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува разговор со надредената личност која нема да мине во добра атмосфера. Другата страна има драматичен поглед на ситуацијата.

Љубов: Неповолен ден за љубов. Ако сте слободни, останувате со непроменет статус. Ако имате партнер, минувате низ сериозна криза.

Здравје: Внимавајте на исхрана.


РИБИ

Работа: Стагнација на работа. Загрижени сте затоа што вашите напори да ја стартувате работата не носи резултати.

Љубов: Љубоморни сте и посесивни. Партнерот не само што не му се допаѓа тој однос, туку го одбива.

Здравје: Бубрезите се чувствителни.

Евротип
Евротип
To Top