Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (27.11.2020)

ОВЕН

Размислете како треба да ги надминете семејните недоразбирања. Задоволни сте од насмевката на задоволство на лицето на вашиот партнер. Изгледате оптеретени со разни обврски, па затоа ви недостасуваат дипломатски манири во состаноците со соработниците. Уживате во релаксација или престој во природа.

БИК

Потребен ви е добар емотивен стимул или личност која може да ги разбере вашите идеи. Не можете да бидете задоволни со вашата моментална позиција. Премногу сте зафатени со разни деловни или социјални обврски, а некој друг добива повеќе привилегии. Уживате во диета или витаминска диета.

БЛИЗНАЦИ

Вие сте под емоционален притисок, мора да почитувате нечија волја или барања. Ве иритира нечие однесување. Отворена дискусија со една личност ја илустрира вашата несигурност и беспомошност меѓу деловните соработници. Избегнувајте конфликтни ситуации.

РАК

Вие не добивате емоционална поддршка. Не го залажувајте вашиот партнер со погрешна приказна, премногу ги потенцирате драматичните ефекти. Размислете посериозно за предупредување или некое алтернативно решение. Важно е да се направи разлика помеѓу морална и физичка храброст. Треба да ја подобрите концентрацијата.

ЛАВ

Нема потреба да играте емоционална рамнодушност или да користите нови изговори во друштво на саканата личност. Биди искрен. Ако не можете да ги постигнете сите ваши намери, важно е да размислите селективно и да направите список на приоритети. Треба да ја подобрите концентрацијата.

ДЕВИЦА

Нема потреба да одговарате на нечија емоционална провокација. Останете воздржани, избегнувајте конфликтни односи. Важно е да направите список на приоритети и да прифатите нечиј совет. Бидете упорни во надминување на личните слабости. Поштедете се од стресни ситуации, опуштете се.

ВАГА

Во средбата со саканата личност, какво било претерување има спротивен ефект. Не иритирајте го партнерот. Трпеливо почекајте да се смират негативните страсти и молчете го вашето мислење. Важно е да се оцени соодветниот момент за акција. Насочете ги мислите во позитивна насока, опуштете се.

ШКОРПИЈА

Партнерот делува многу стимулативно и знае како да ги пренасочи вашите мисли во позитивна насока. Нема причина за понатамошна загриженост. Приговорите што некој ви ги дава не се голем прекршок. Кога станува збор за различни ставови, треба да ги усогласите деловните интереси. Поттикнете добро расположение и весел дух.

СТРЕЛЕЦ

Претерувате во она што го очекувате од саканата личност. Очигледно таа не сака да ти одговара. Деловниот ризик е погрешен избор и носи очигледно олеснување. Постапувајте во согласност со вашата совест. Бидете повнимателни во сообраќајот.

ЈАРЕЦ

Латентната несигурност што ја чувствувате произлегува од емоционална слабост или неможност решително да се спротивстави на една блиска личност. Потребно е реално да ја процените ситуацијата на деловната сцена. Постапувајте претпазливо и не верувајте во сè што ќе видите или слушнете кога се среќавате со соработници. Избегнувајте ситуации во кои чувствувате психолошки притисок.

ВОДОЛИЈА

Партнерот инсистира на меѓусебна промена. Треба да имате доволно разбирање, добра волја и емоционална доверба. Важно е да го следите основниот протокол, затоа не вршете прекршоци што можат да ве компромитираат пред соработниците. Нема причина да ве обземаат заблуди.

РИБА

Понекогаш е тешко да се изедначи гласот на разумот со вжештените емоции. Некој ве предизвикува на емотивна реакција. Најдобро се чувствувате кога сè чувате под строга контрола и кога вашите деловни проценки се потврдени. Уживате во психолошка релаксација и релаксација.

GOLD
To Top