Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (28.01.2021)

ОВЕН

Успевате да решите помали деловни проблеми со соработниците. Ненадејната средба ќе предизвика убави чувства во вас. Дајте си време да размислите дали сте за сериозна врска, бидејќи оваа личност што ви се допаѓа не е за флерт и површна врска. Вашите синуси ве вознемируваат.

БИК

Треба да бидете што е можно поорганизирани на работа. Во спротивно нема да го постигнете она што го сакате. Не треба да се занимавате со нови љубовни врски, но ако веќе инсистирате, бидете внимателни во пристапот. Проблем со циркулација.

БЛИЗНАЦИ

Направивте добра деловна зделка, што ќе ви донесе зголемување на приходот. Конечно влегувате во ситуација да сфатите дека долго време контактирате со драга личност за вас. Немате причина да размислувате, бидејќи ова е вистинската личност за вас. Склони сте на воспаление. Главоболката се претвора во мигрена!

РАК

Имате впечаток дека ситуацијата не е поволна за вас. Оттука и незадоволството. Некој близок е таму, но се чувствувате како да се оддалечени километри од вас. Се чувствувате незаинтересирани и тоа ви пречи. Настојувајте да ја вратите довербата, бидете упорни и трпеливи. Вкочани сте, активирајте се!

ЛАВ

Бидете пофлексибилни, на тој начин би освоиле луѓе кои не се во ваша корист за вашите цели, и ќе имате напредок и конкуренти. Партнерот очекува романса од вас! Лавовите во брак се чувствуваат запоставени затоа што им недостасува нивната сакана. Одете на редовни здравствени прегледи.

ДЕВИЦА

Сега не сте премногу зафатени со работата и ефектите што ги постигнувате. Зафатените Девици веќе подолго време работат на стабилизирање на односите со партнерот. Проблеми со стомакот се можни поради нервоза.

ВАГА

Се обидувате да бидете она што се очекува од вас. Не ви е јасно зошто другите не возвратат на адекватен начин. Бидете несебични, романтични, духовити, бидејќи вашиот партнер навистина го цени тоа. Посветете се еден на друг, воспоставете поголема доверба. Се чувствуваш добро.

ШКРОПИЈА

Бидете решени и прифатете го деловниот ризик, бидејќи може да се исплати повеќекратно. Не кажувајте им на другите за вашите планови. Почнувате да се дистанцирате од сегашниот партнер. Ова не е добро, бидејќи на тој начин бегате од насобраните проблеми што ги имате со вашата сакана. Нагласен е падот на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Другите ве гледаат многу подобро отколку вие самите, а една од можните причини што ве саботираат е зависта. Зафатените Стрелци не се задоволни од врската со партнерот, па затоа се враќаат во минатото, сеќавајќи се на минатите врски. Имате доволно енергија.

ЈАРЕЦ

Бидете внимателни што зборувате пред другите, бидејќи некои од вашите изјави може да бидат погрешно протолкувани. Неопходен е искрен разговор со вашиот партнер, за да не влезете во тежок период, кога ќе бидете физички разделени. Измазнете ги несогласувањата и полека решавајте ги конфликтите што ги имате. Имате главоболка.

ВОДОЛИЈА

Соберете позитивни поени, затоа што би можеле да се преселите на подобро работно место или да бидете вклучени во нов деловен проект. Малите нешта на страна можат да влијаат на односот со партнерот, па може да има некои кавги. Важно е да имате заемна доверба. Можни се проблеми со тироидната жлезда, одете на ендокринолог.

РИБИ 

Имате доволно храброст да им предложите нешто ново на шефовите што ќе биде корисно за компанијата. Лош однос со партнер. Не обвинувајте се едни за други за мали препукувања, бидејќи досега бевте во можност да ги надминете ваквите ситуации. Грижете се еден за друг. Вие сте хронично уморни.

Евротип
Евротип
To Top