Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (28.04.2021)

ОВЕН

Работа: Можно е да бидете наклонети кон некои ризични потези, но овој пат тоа ќе ви се исплати.

Љубов: Неочекувано доаѓате до средба со личност која ќе покаже дека и значите.

Здравје: Можна е тахикардија.


БИК

Работа: Големи промени се пред вас. Потрудете се одредени измени не ги прифаќате толку тешко.

Љубов: Можно е со саканата личност да планирате заеднички живот и што повеќе да размислувате за брак.

Здравје: Проблеми со стомакот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Водете сметка околу тоа дали сите информации кои доаѓаат до вас се вистините затоа што може да имате проблеми со неискрени соработници.

Љубов: Не сте претерано заинтересирани за љубовните случувања и промени.

Здравје: Проблеми со грлото.


РАК

Работа: Изненадувачки пресврти на ова поле би можеле да ви донесат неочекувани стресови.

Љубов: Можно е да сте дошле до некои конфликти со личноста која ви значи. Ако се потрудите, ќе ја средите ситуацијата.

Здравје: Внимавајте на исхраната.


ЛАВ

Работа: Вашата нервоза ќе може да го расипе впечатокот кој го оставате на работното поле. Работете на самодовербата.

Љубов: Пред вас е прилика со новата личност да остварите стабилна и сериозна љубовна врска.

Здравје: Проблеми со бубрезите се можни.


ДЕВИЦА

Работа: Препорака е да го дадете својот максимум на работното поле, за во иднина да може да напредувате.

Љубов: Потребно е да се потрудите на партнерот да му покажете какви очекувања имате конкретно од него.

Здравје: Намалете со внесување на мрсна храна.


ВАГА

Работа: Денешниот ден не ви е поволен. Големи се шансите да имате некои неочекувани проблеми со соработниците.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека не е сигурна во своите чувстсва.

Здравје: Водете сметка околу дигестивниот систем.


ШКОРПИЈА

Работа: Нетрпеливи сте, па со тоа може да загрозите одредени работи кои сте пред вас.

Љубов: Не сте задоволни од брачната ситуација и сметате дека страста меѓу вас и партнерот се изгасила.

Здравје: Проверете ја крвната слика. Одете на лекар.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Максимално сте посветени на обврските и сакате вашиот труд да се гледа и препознае. Чувствувате дека сте подготвени за унапредување.

Љубов: Ако имате партнер, односот би можел да напредува.

Здравје: Добро се чувствувате.


ЈАРЕЦ

Работа: Сте влегле во нова работа и сакате да видите позитивни резултати што порано. Ве очекуваат прилики за нови проекти.

Љубов: Ново познанство ви се случува на место на кое најмалку очекувате.

Здравје: Главата ви е чувствителна.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е поради проблеми во комуникацијата со надредените, да имате некои потешкотии.

Љубов: Сте одлучиле на партнерот да му ги покажете своите искрени чувсства. Наскоро ве очекува разговор за иднината на врската.

Здравје: Водете сметка околу алергиите.


РИБИ

Работа: Ако се надевате на големи промени, би требало да бидете трпеливи, затоа што нема се толку лесно да се менува.

Љубов: Вашето незадоволство од моменталната врска станува се поголемо од ден на ден. Наскоро ќе дојде до прекин.

Здравје: Проблеми со крвната слика.

Евротип
Евротип
To Top