Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (28.07.2021)

ОВЕН

Работа: Конечно, ќе бидете задоволни од работната ситуација. Доаѓа фаза во која ќе имате прилика да видите дека трудот се исплател.

Љубов: Иако покажувате дека ја сакате личноста со која сте во врска, таа се сомнева.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

БИК

Работа: Денешниот ден е поволен за работа. Може да очекувате дека ќе успеете да завршите се на време.

Љубов: Во вашата врска доаѓа до некои недоразбирања кои би можеле да ве пореметат. Имате чувство дека партнерот се менува.

Здравје: Чувајте ги бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекуваат многу предизвици кои би можеле да ви донесат дилеми и недоумици.

Љубов: Не чувствувате повеќе иста доза љубов кон саканата личност, и приметувате дека се оддалечувате од неа.

Здравје: Проблеми со урогениталниот тракт.

РАК

Работа: Имате чувство на големо олеснување, затоа што проблемите на работа конечно позитивно ви се решаваат.

Љубов: Моменталната ситуација на полето љубов не ви се допаѓа, и не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате.

Здравје: Имунитетот ви е ослабен.

ЛАВ

Работа: Додека не расчистите со она што останало незавршено во минатото, нема да бидете стабилни.

Љубов: Ситуацијата на љубовното поле би можела да ве загрижува, односот со партнерот не оди добро.

Здравје: Забрзана работа на срцето.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да дојде до мали компликации на вашето работно поле денеска. Загрижени сте поради разни пречки.

Љубов: Иако не сте подготвени за врска, имате додворувач кој е многу упорен. Не сте сигурни како да постапите.

Здравје: Градниот кош е чувствителен.

ВАГА

Работа: До решавање на проблемите кои имате доаѓа постепено и сега и сами гледате дека светло на крајот од тунелот постои.

Љубов: Вашиот партнер покажува дека не е среќен во врската со вас, а вам ви пречи неговото однесување.

Здравје: Синусите ви се чувствителни.

ШКОРПИЈА

Работа: Потребно е време да ги остварите плановите кои ги имате. Во иднина ќе бидете многу успешни.

Љубов: Иако сте свесни за тешките околности кои ја следат вашата врска, не сакате да се откажете од личноста која ви значи.

Здравје: Зголемен апетит.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Се трудите да најдете добра работа која ќе ги задоволи вашите очекувања. Подговени сте да работите на работната едукација.

Љубов: Моменталниот партнер не ви одговара, и подготвени сте за конечен прекин на таа врска.

Здравје: Зголемен крвен притисок.

ЈАРЕЦ

Работа: Среќата е на ваша страна, па на работното поле доаѓа до разрешување поради кое сте задоволни.

Љубов: Денешниот ден ви носи можност за остварување на врската која би можела да се одвива во тајност.

Здравје: Несоница ве мачи.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ви се укажува нова прилика која ќе морате да ја искориситте во следниот период ако сакате напредок.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе имате нови несогласувања и пречки на полето емоции.

Здравје: Нервна напнатост.

РИБИ

Работа: Доаѓате до нови идеи кои за работа ќе бидат многу корисни. Влегувате во период на добри промени.

Љубов: Сте смениле мислење околу саканата личност и сега полека вашите чувства кон неа исчезнуваат.

Здравје: Имате многу енергија.

Евротип
SNBROKER
To Top