Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (28.10.2020)

ОВЕН 

Работа: Разочарани сте што останувате без одредени соработници. Лошо расположени се фокусирате на решавање на проблемите.

Љубов: Ве очекува динамична комуникација со партнерот, а можен е и прекин на врската.

Здравје: Чувајте го грлото.

БИК

Работа: Воспоставувате комуникација со потенцијалните соработници и оставате позитивен впечаток. Во опуштена атмосфера ги остварувате целите.

Љубов: Не сте заинтересирани за врска и тоа недвосмислено го покажувате.

Здравје: Внимавајте на внесот на храна.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате оптимистички став кон работните планови и мислите дека ќе успеете да ги постигнете.

Љубов: Вашата позитивна енергија остава силен впечаток на личноста која ја запознавате.

Здравје: Задоволувачко здравје.


РАК

Работа: И натаму сте фокусирани на работата и работите со полна пареа.

Љубов: Социјалниот живот е интензивен. Се надевате дека на тој начин ќе сретнете потенцијален партнер.

Здравје: Чувствителен црн дроб.


ЛАВ

Работа: Фокусирани сте на работните обврски. Нема никакви потешкотии и без проблеми доаѓате до целта. Ве загрижуваат финансиите.

Љубов: Доаѓа до непланиран трошок, и затоа го одложувате состанокот со саканата личност.

Здравје: Стабилно.


ДЕВИЦА

Работа: Во гужва сте и не знаете што побрзо да сработите. Поради лошата организација, правите ситни пропусти.

Љубов: Задоволни сте од емотивното поле. Партнерот ве разбира, што е многу важно.

Здравје: Срцева аритмија е можна.


ВАГА

Работа: Комуникативни сте и шармантни. На тој начин ги постигнувате своите цели.

Љубов: Ве загрижува неможноста за запознавање на квалитена личност за врска. Имате воечаток дека ве привлекуваат погрешни личности.

Здравје: Стабилно здравје.


ШКОРПИЈА

Работа: На работа ве очекуваат премногу проблеми кои не може да ги решите. Непријатно ви е да барате помош од колегите.

Љубов: Имате нагласена потреба за љубов и слободното време го посветувате на партнерот.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате одлична комуникација со соработниците. Отворени сте за нивните идеји и ги прифаќате.

Љубов: Ви годи семејниот живот и времето го минувате со најдрагите. Размислувате за проширување на фамилијата.

Здравје: Одлично се чувствувате.


ЈАРЕЦ

Работа: Комуникацијата не ви е силна страна. Соработниците не добиваат јасна слика што точно нудите, а што сакате да постигнете со заедничка соработка.

Љубов: Саканата личност има потреба да биде насамо со вас.

Здравје: Грлото е чувствително.


ВОДОЛИЈА

Работа: Изненадувачки доаѓа до непланирана промена на плановите. Разочарани сте затоа што сте се подготвувале за состаноците.

Љубов: Комуникацијата со брачниот партнер не е најдобра. Имате желба да го критикувате.

Здравје: Главата е чувствителна.


РИБИ

Работа: Непријатно сте изненадени од прекинот на работната соработка. Имате впечаток дека одлично се одвивала.

Љубов: Вљубени сте, но сепак приметувате дека партнерот во потполност не ве поддржува, што ви пречи.

Здравје: Уморно се чувствувате.

Евротип
SNBROKER
To Top