Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (28.10.2022)

ОВЕН

Во моменти на оптоварување со работа или чувство дека малку луѓе ве разбираат на работа, верувајте првенствено во себе. Долгите врски ќе бидат на тест, па многумина ќе работат напорно за да го импресионираат партнерот. Пред вас се замките на романтиката и авантурата засновани само на страст. Ако сте се заљубиле во некого, се зголемуваат шансите да бидете заедно.

БИК

Внимавајте на изјави, потпишувања на договори и соработници. Бидејќи ви е тешко да го балансирате односот помеѓу работата и домот, не дозволувајте вашето домаќинство да чувствува премногу дека сте ја насочиле целата енергија кон работата и сте ги запоставиле. Можна е нова љубов. Поддршката што ја давате на вашето семејство е поважна од кога било.

БЛИЗНАЦИ

Имате многу работа. Некои колеги ве нервираат, особено нивното мешање во вашите работи и одлуки. Ќе имате добар сојузник во мудра и решителна женска личност. Нејзиниот совет би можел да ги отвори очите. Оптоварувањето со грижи или нови обврски ќе ви ја исцрпи енергијата, спречувајќи да се посветите на партнерот.

РАК

Одлично сте расположени. Ќе имате поголема концентрација и моќ на критичко расудување. Ќе ве привлекуваат интелектуални и комуникативни луѓе. На почетокот, површната врска ќе се претвори во длабока и страсна врска. Оние кои се во подолги врски ќе имаат недоверба кон партнерот, особено ако веќе се сомневаат во нивната верност.

ЛАВ

Повнимателно трошете ги парите. Ќе се соочите со непланирани обврски и зголемена одговорност, па обидете се да решите сè на време. Соочени сте со предизвик кој можете да го надминете само со зголемена самодисциплина. Израмнете ги семејните разлики. Ќе запознаете личност која ви се допаѓа.

ДЕВИЦА

Вие се истакнувате во тимската работа, а вашите минати достигнувања сега го отвораат патот за напредување. Отворете се за љубовта. Не ви недостигаат можности да флертувате и страсно да се заљубите. Денешниот ден во вашиот живот ќе внесе личност која ќе ве освои со својот шарм. Дури и оние кои се во брак може да очекуваат поголема блискост.

ВАГА

Подобро заработувате, многу сте снаодливи и имате брзи реакции. Насочете ги овие квалитети на работа и резултатите нема да пропаднат. Партнерот ќе биде нервозен, па ќе бидете во искушение да го кренете гласот и да се расправате. Разликите во карактерите и начините на размислување излегуваат на виделина. Запрашајте се каде ве носи вашиот инает.

ШКОРПИЈА

Бидете поодговорни, погледнете во минатото и откријте на што треба да бидете среќни и од што треба да се срамите. Сакате зрели и одговорни партнери. Не сте за флертување и површни врски. Слободните ќе бидат наградени со појавата на сродната душа која ќе ги освои нивните срца. Вашата врска ќе се карактеризира со исклучително добра комуникација.

СТРЕЛЕЦ

Преоптоварени сте со обврски, па нема да имате време да правите сè што се очекува од вас. Ќе добиeтe одговор на сите прашања кои предизвикаа дискусии и расправии, а важно ќе биде чувството на припадност, како и брачната и љубовната хармонија. Вистински момент е да направите чекор понатаму во насока на продлабочување на врската. Грижете се повеќе за себе.

ЈАРЕЦ

Поплочување на патот до деловен успех. Привлечни сте и сакани. Ќе го привлечете вниманието на луѓето со слични погледи на животот. Ќе се заинтересирате за некој што веќе го познавате од соседството, училиштето, деловното опкружување или факултетот. Ако сте во брак, ќе го освежите сексуалниот живот.

ВОДОЛИЈА

Избегнувајте конфронтација со шефовите, не форсирајте ги вашите ставови. Напнати сте! Нема да бидете на иста бранова должина со партнерот. Вие ќе кажете едно, а тој ќе слушне нешто сосема друго. Ако сте слободни, вашата љубов може да биде во врска или брак, затоа внимавајте.

РИБИ

Дружете се повеќе! Искористете ја добрата волја на луѓето кои се нудат да ви помогнат. Ќе ви бидат исплатени задоцнетите плаќања, а долговите конечно ќе се исплатат. Сакани сте како колега или шеф, а се отвораат некои нови можности за врска со странство. Нема да се навредите кога партнерот отворено ќе ви каже што му пречи кај вас.

Евротип
SNBROKER
To Top