Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (29.04.2021)

ОВЕН

Овој ден ви носи промени и неочекувани компликации што ќе влијаат на вашето поле на работа. Неочекувано ќе запознаете личност од минатото со која ќе обновите некои стари спомени на убовно поле. Се чувствуваш добро.

БИК

Очекувајте позитивен пресврт што ќе ви донесе шанса да заработите подобри пари. Ве чека поволен период за работа. Дојде време за големи одлуки кога станува збор за вашата врска со саканата личност. Можни се мали проблеми со мочниот меур.

БЛИЗНАЦИ

Постои можност некој од деловното опкружување да ви дава погрешни информации. Пазете се од можни интриги. Постои личност од минатото која сеуште ја сакате на некој начин. Можни се проблеми со синусите.

РАК

Планот ќе ви биде нарушен од ненадејни трошоци, може да очекувате неповолна ситуација во областа на финансиите. Вашата врска минува низ криза и немате доволно доверба во вашата сакана како порано. Грижете се за хормоните.

ЛАВ

Може да очекувате тивок ден во кој ќе имате целосно стабилна ситуација на деловно поле. Вашиот партнер покажа некои свои грешки и маани пред вас, а вие сте подготвени да го прифатите како што е. Склони сте на депресија.

ДЕВИЦА

Денес е поволен ден за подобрување на односите со колегите со кои сте опкружени на работа. Ќе имате интересен разговор со лицето кое од претходно ви се додворува. Можно е да започнете врска. Се чувствувате одлично!

ВАГА

Се надевате на напредок кога станува збор за деловната активност и сакате да дадете се од себе за да добиете нови позиции. Можеби ќе одбиете да признаете дека е време да се стави крај на емотивната врска во која сте сега. Можни се камења во бубрезите или песок.

ШКОРПИЈА

Бидете внимателни на деловно поле бидејќи одлуките што ќе ги донесете сега ќе ве следат на ова поле долго време. Сè повеќе, имате впечаток дека нема да можете да ја зачувате заедницата со вашата сакана. Можни имунолошки проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Многу е важно да бидете смирени кога станува збор за вашето деловно поле и да бидете подготвени за некои компромиси. Може да очекувате ново запознавање со личност која отворено ќе го покаже вашиот интерес. Проблеми со ‘рбетот.

ЈАРЕЦ

Денес, ќе имате чувство дека ништо не ви оди како што треба. Не принудувајте нови работни места. Сè повеќе ви недостасува слободата и можно е да сакате да ставите крај на некаква љубовна врска што ја имате. Можни се проблеми со варењето на храната.

ВОДОЛИЈА

Ве чека добар ден во кој ќе можете да ги реализирате вашите деловни планови. Имате се повеќе проблеми во комуникацијата со партнерот, што е голем стрес за вас. Можни се проблеми со кашлица.

РИБА

Промените во финансискиот план се секогаш тешки за вас. Ве очекува фаза на нестабилност во областа на работата. Поради големиот стрес под кој страдате, страда вашата врска со вашата сакана. Проблеми со апетитот.

Евротип
SNBROKER
To Top