Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (29.07.2022)

ОВЕН

Обидете се да дадете се од себе на работа. Внимавајте на роковите. Не е многу добар ден за соработка со другите, мора повеќе да се потпрете на себе.

БИК

Денес сте во одлично расположение. Обидете се да се свртите кон некои позитивни работи. Патувајте ако можете или посетете роднини.

БЛИЗНАЦИ

Не покажувајте им на другите колку сте напнати. Видете повеќе од себе. Не мора секогаш да правите компромиси. Ви доаѓаат одлични вести од странство, спремете се.

РАК

Можеби вашиот бизнис и планови ќе одат побавно од вообичаено. Направете сè што можете сами, не очекувајте помош од другите луѓе денес.

ЛАВ

Некои обврски кои претходно не сте ги завршиле може да ви направат проблем сега. Бидете добри со сите. Денеска сте забавени.

ДЕВИЦА

Немате што да правите денес, но барем завршете го она што сте го започнале. Занимавајте со спорт, хоби, не го трошете целиот ден.

ВАГА

Среди ја куќата. Не се нервирајте за ситниците, туку обидете се да се фокусирате на балансот помеѓу приватниот живот и работата.

ШКОРПИЈА

Забавете ако сте возач, бидете повнимателни ако сте пешаци. Не изнесувајте стари недоразбирања. Не одложувајте.

СТРЕЛЕЦ

Треба да пристигнат некои вести за парите што ги чекавте. Трошете помалку. Внимавајте што јадете, може да се појават стомачни проблеми.

ЈАРЕЦ

Вие сте уморни и напнати. Не трошете ја енергијата на некои неважни работи, правете го само она што треба да го направите. Пијте повеќе течности.

ВОДОЛИЈА

Вие сте многу уморни и поспани цело време. Обидете се да се свртите кон себе. Гледајте добар филм.

РИБИ

Поминете повеќе време со пријателите денес. Не заклучувајте се во куќата. Напнати сте.

Евротип
SNBROKER
To Top