Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (29.09.2021)

ОВЕН

Работа: Потрудете се да прифатите дека не може да влијаете на се што се случува на работното поле.

Љубов: Можно е да ве оптоваруваат разговори со партнерот кој од вас бара одговори кои ги немате.

Здравје: Хроничен умор.

БИК

Работа: Немојте да ризикувате премногу на работа. Не ви е поволен ден за било какви патувања.

Љубов: Можно е саканата личност да покажува некој вид отпор кон вашите идеи.

Здравје: Чувствителен кардиоваскуларен систем.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не ви е поволен ден за големи промени на полето работа ниту за нови вложувања, па подобро покажете малку трпение.

Љубов: Ако сте во брак, ве очекува кризен период во кој ќе го почувствувате оддалечувањето од партнерот.

Здравје: Проблеми со стомакот.

РАК

Работа: Избегнувајте претерување во било која смисла денеска. Пробајте да бидете умерени во се.

Љубов: Вашето импулсивно однесување и раздразливост ве доведува до големи проблеми со саканата личност.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

ЛАВ

Работа: Финансиите не ви се стабилни и ви доаѓаат трошоци кои би можеле да ве оптоварат.

Љубов: Не сте сигурни од своите чувства, но партнерот од вас бара да се обврзете кон него. Може да дојде до прекин.

Здравје: Водете сметка околу штитната жлезда.

ДЕВИЦА

Работа: Потрудете се да бидете трпеливи кога е во прашање вашата работа. Одредени проекти бавно ќе ви се реализираат.

Љубов: Делувате незаинтересирано кон личноста која ви се додвоува, а вие впрочем сте несигурни во себе.

Здравје: Главоболка.

ВАГА

Работа: Загрижени сте за развојот на ситуацијата на работа. Можно е да имате впечаток дека доста работи се против вас.

Љубов: Можно е да сте љубоморни и немате доверба кон партнерот, кому вашиот однос му пречи.

Здравје: Депресија е можна.

ШКОРПИЈА

Работа: Денеска некои конфликти на работа може да се засилат. Потрудете се малку за дипломатија.

Љубов: Сакате да ви се случи нова љубов и подготвени сте да го отворите своето срце за нови познанства.

Здравје: Проблеми со циркулација.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Потрудете се денеска да бидете доволно тактични и да не реагирате импулсивно.

Љубов: Можно е да немате веќе чувства кон партнерот. Во следниот период може да дојде до прекин на врската.

Здравје: Вкочанетост.

ЈАРЕЦ

Работа: Потрудете се да направите она што можете за ситуацијата да ви се поправи. Многу работи зависат од вас.

Љубов: Ви се допаѓа личност која делува како да балансира и да не е сигурна во своите чувства.

Здравје: Проблеми со холестеролот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Потрудете се да бидете посветени на својата работа. Во следниот период би можеле да бидете наклонети кон мрзеливост.

Љубов: Ве очекува статичен период на полето љубов. Засега нема големи промени и поради тоа не сте задоволни.

Здравје: Вкочанетост ве мачи.

РИБИ

Работа: Ве очекува ден кој на полето работа може да ви донесе некои ситни проблеми и пречки.

Љубов: Очекувајте нова љубовна средба која оставила добар впечаток на вас.

Здравје: Проблеми со црниот дроб.

Евротип
SNBROKER
To Top