Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (30.04.2021)

ОВЕН

Работа: Не ви е лесно да ги решите проблемите кои толку ве оптовариле затоа што немате со кого да ги поделите.

Љубов: Се повлекувате во себе и не ги приметувате своите прилики за новите познанства кои ви се укажуваат.

Здравје: Наклонетост кон гоење е нагласена.

БИК

Работа: Чувствувате дека ви се потребни промени на работното поле, но нема да можете брзо да ги почнете.

Љубов: Една личност ќе покаже интерес за вас, а вам ќе ви треба време да одлучите дали сакате врска со неа.

Здравје: Проблеми со несоница.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Премногу се потпирате на други луѓе и не ви е лесно некои работи да ги превземете на себе и сами да ги завршите.

Љубов: Ќе запознаете личнсот која во вам ќе раззбуди радозналост, но и чувство на несигурност и страв.

Здравје: Нервниот систем ви е чувствителен.

РАК

Работа: Денеска може да донесете пресудни одлуки за вашата иднина. Пред вас е добар ден.

Љубов: Се чувствувате осамено, иако сте во врска, не сте задоволни од односот со партнерот.

Здравје: Хронични проблеми ве мачат.

ЛАВ

Работа: Многу веројатно дека ќе морате да менувате некои работи на полето работа во следниот период.

Љубов: Сфаќате се повеќе дека партнерот сака да му бидете максимално посветени и неговата посесивност ви пречи.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ДЕВИЦА

Работа: Финансиските пресврти ви носат доста стрес и тензии и чувствувате дека тлото под нозете ви бега.

Љубов: Можно е да имате проблеми во љубовната врска поради партнерот кој не е искрен.

Здравје: Проблеми со уринарниот тракт.

ВАГА

Работа: Можно е да правите големи грешки кога е во прашање работата, и дека ќе ви биде потребно доста време да ги исправите.

Љубов: Иако чувствувате дека постојат поголеми проблеми меѓу вас и саканата личност, вие се борите за љубовта.

Здравје: Проблеми со главоболка.

ШКОРПИЈА

Работа: Дошло време да се посветите на тоа да ја проширите работата и некои работи да ги менувате на подобро.

Љубов: Свесни сте колку маани има вашиот партнер и ги прифаќате без оглед на се, затоа што навистина го сакате.

Здравје: Проблеми со песок во бубрезите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е долго да чекате на остварување на работен проект кој ќе ви донесе подобрување на финансиите.

Љубов: Моментално љубовта не ви е на прво место, туку сте свртени кон некои други работи.

Здравје: Ве мачи хроничен умор.

ЈАРЕЦ

Работа: Не сакате да се прилагодувате на другите, и подготвени сте на работното поле да го најдете најдоброто можно решение.

Љубов: Вашата врска со саканата личност полека доаѓа до неповолна фаза и ви се јавуваат нови проблеми.

Здравје: Проблеми со алергијата се можни.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе имате повеќе слободно време во текот на денешниот ден, затоа што ќе немате многу обврски.

Љубов: Се повеќе сте сигурни дека крај моменталниот партнер сакате да остварите стабилност на љубовното поле.

Здравје: Не и требало да имате проблеми.

РИБИ

Работа: Исфрустрирани сте поради односот на своите соработници и на работното поле ве следат многу нервози и проблеми.

Љубов: Многу ви е убаво со моменталниот партнер и се чувствувате добро кога минувате време заедно.

Здравје: Проблеми со притисокот.

Евротип
SNBROKER
To Top