Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (30.06.2021)

ОВЕН

Работа: Пред вас е поволен ден на кој може да бидете задоволни ако сте планирале поттикнување на промена на работата.

Љубов: Саканата личност ви покажува дека има длабоки чувства кон вас и уживате во љубовта.

Здравје: Одлично здравје.


БИК

Работа: Имате доста работни обврски кои би можеле да ве оптоваруваат. Потрудете се да направите добра организација.

Љубов: Задоволни сте од односот кој го имате со брачниот партнер. Ако сте слободни, тоа ви одговара.

Здравје: Проблеми со крвната слика.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате дека ќе добиете шанса да го покажете својот талент. Поволен ден за работа.

Љубов: Доколку постои личност која ви се допаѓа, ве очекува пријатна средба со неа.

Здравје: Без проблеми со здравјето.


РАК

Работа: Подготвени сте да се впуштите во вложување за кое сметате дека може да ви биде исплатливо на долги патеки.

Љубов: Ве очекува прилика со саканата личност да одлучите да влезете во брак.

Здравје: Внимавајте на исхрана.


ЛАВ

Работа: Имате мотивација да се трудите околу работата. Сакате да остварите напредок.

Љубов: Пред вас е фаза која носи дополнителна искреност помеѓу вас и саканата личност која ви значи.

Здравје: Главоболка е можна.


ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е поволен ден за работа. Може да очекувате дека ќе имате прилика за подобрување на финансиите.

Љубов: Се наоѓате пред голема дилема – дали да останете во сегашната врска или не.

Здравје: Проверете ја ситуацијата со штитната жлезда.


ВАГА

Работа: Имате големи очекувања на полето работа, но денешниот ден не ви носи подобрување на кое сте се надевале.

Љубов: На саканата личност и покажувате дека ви значи нејзиното мислење. Ве очекува поволен период.

Здравје: Вртоглавица.


ШКОРПИЈА

Работа: Се трудите да покажете на надредените дека ви е потребно многу повеќе време да одработите некои задачи.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не е сигурна во своите чувства.

Здравје: Добро се чувствувате во својата кожа.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Се препорачува да не се двоумите премногу околу работните чекори кои треба да ги повлечете во следниот период.

Љубов: Ново познанство ви доаѓа во следниот период.

Здравје: Добро здравје ве очекува.


ЈАРЕЦ

Работа: Стагнацијата на работното поле не ви годи затоа што не чувствувате дека сте подготвени за големи промени.

Љубов: Во вашиот однос со партнерот имате пречки и недоразбирања кои на некој начин се сега против вас.

Здравје: Хронични проблеми.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ви треба помош за да успеете да ги разрешите работните дилеми кои ги имате.

Љубов: Ви годи слободата која сте ја добиле во односот со саканата личност. Не сакате љубомора во врската.

Здравје: Водете сметка околу цревата.


РИБИ

Работа: Работата ви оди во добро темпо и немате големи проблеми. Односот со соработниците ви е задоволителен.

Љубов: Ако ви се допаѓа лилноста која неодамна сте ја запознале, ќе бидете во врска со неа.

Здравје: Чувајте ги бубрезите.

Евротип
SNBROKER
To Top