Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (30.12.2020)

ОВЕН

Важно е работите да се согледаат во целост. Тогаш ќе ви биде јасно зошто другата страна малку ве критикува. Дозволете им на другите да ви објаснат доколку нешто не ви е јасно. Прашувајте , анализирајте, само не се наметнувајте. Намалете ги калориите.

БИК

Успешни сте во работите кои се од креативен тип, односно врзани за уметност и хуманитарна работа. Презадоволни сте од врската. Ве воодушевува добрата комуникација и разбирањето од партнерот. Алергија е можна.

БЛИЗНАЦИ

Нервозни сте поради лошата ситуација на работа. Проблеми има, а вие не успевате никако да ги решите. Презадоволни се од односот со партнерот. Во целост сте отворени кон него. Урогениталниот тракт е чувствителен.

РАК

Ви пречи монотонијата на работа. Менувате се што можете, за подобро да се чувствувате. Не сте задоволни од односот со партнерот. Јасно ви е дека вие сакате повеќе семејство, од него. Слаба циркулација.

ЛАВ

Загрижени сте поради ситуацијата на работа. Работни обврски се се помалку. Се плашите да не дојде до колапс. Брачниот партнер ви пружа разбирање и поддршка што сега ви е неопходно. Проблеми со притисокот.

ДЕВИЦА

Се воспоставува дека важите грижи биле неосновани. Соработка со странците се одвива на задоволителен начин. Уживате во времето минато со брачниот партнер. Секогаш ви е интересно да го чуете неговиот став. Варира притисокот.

ВАГА

Воодушевени сте од соработката со странците. Тие ги поддржуваат вашите идеи, што ви значи. Односот со партнерот е стабилен. Максимално уживате во неговото внимание. Проблеми со гениталиите.

ШКОРПИЈА

Загрижени сте поради лошата ситуација. Проблеми има многу, а вие не успевате да се изборите со нив. Односот со симпатијата, конечно почнува да оди во добар правец. Другата страна предлага врска. Бубрезите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Размислувате околу следниот потез. Имате некои идеи, но и натаму не сте ги разработиле детално. Уживате во времето минато со партнерот. Љубовта и страста се дел од вашата врска. Проблеми со грлото се можни.

ЈАРЕЦ

Комуникацијата не ви е силна страна. Најдобро е да избегнувате контакти со претставниците на медиумите. Во целост сте посветени на партнерот. Ви се допаѓа страста која другата страна ја буди во вас. Стомакот е чувствителен.

ВОДОЛИЈА

Комуникацијата со соработниците не е најдобра. Имате впечаток дека не се отворени кон вас. Со брачниот партнер доаѓа до проблеми во односот. Чувствителен е, а вие со зборови случајно го ранувате. Внимавајте на исхраната.

РИБИ

Колегите не се сложуваат со вашите идеи. Наместо нивните критики да ги разгледате, а нивните коментари ги доживвувате лично. Имате симпатија, но не успевате да остварите контакт. Грлото е чувствително.

Евротип
SNBROKER
To Top